2009. március. 25. 09:27 MTI Utolsó frissítés: 2009. március. 25. 13:44 Itthon

Glatz vállalná, de csak feltételekkel

Megfelelő társadalmi és politikai bizalom esetén elképzelhető, hogy vállalná a kormányfői tisztséget - mondta Glatz Ferenc akadémikus a Klubrádió reggeli műsorának nyilatkozva.

Ha ehhez megfelelő társadalmi és politikai bizalom van, akkor komolyan elgondolkodik azon, hogy elvállalja-e a miniszterelnökséget - mondta Glatz. Arra a kérdésre, hogy miniszterelnökként miként tudná megteremteni a társadalmi támogatást az intézkedéseihez, Glatz Ferenc azt válaszolta: az elmúlt évtizedek európai politizálásának legnagyobb hibája az, hogy a legjobb politikusok is az emberekért akarnak tenni valamit, de az emberek nélkül. Épp ezért sokkal aktívabb párbeszédre van szükség a politikában - tette hozzá a történész.

Az akadémikus szerint nagyon nagy baj, hogy 1950 után az európai fejlődésben a civil közélet, amelyben az értelmiség, a tisztségviselők, a vállalkozók, a földművesek és a munkások is részt vettek, eltűnt, és maradt

Kormányváltás - Olvassa el a legfrissebb híreket a hvg.hu-n!

© Stiller Ákos

helyette a pártélet. "Nem ártana, ha egy kissé ezt a túlzottan pártpolitikai veszekedésekben elmerülő politikai elitet beoltanák jobban ilyen értelmiségi, civil szemlélettel" - fogalmazott.

Gyurcsány Ferenc kormányfő kedd este jelentette be, hogy Glatz Ferenc akadémikus, Surányi György volt jegybankelnök és Vértes András, a GKI elnöke az MSZP miniszterelnök-jelöltje.

Glatz Széchenyi- és Herder-díjas történész 1996 és 2002 között a Magyar Tudományos Akadémia elnöke volt, 2003 óta az MTA Történettudományi Intézetének igazgatója.
Hirdetés
Élet+Stílus Pálúr Krisztina 2025. február. 21. 19:36

A világ legrosszabb tévés műsorvezetőjét a tettlegességig fajuló balhék tették naggyá

Egyesek szerint eladta a lelkét, amikor elvállalta, hogy ő lesz a bulvártelevíziózás királya, de Jerry Springer megtalálta magát a szerepben. A nevét viselő show már hét éve nincs ugyan műsoron, és ma már az elképesztő sikere is homályba veszett, de még mindig érdemes boncolgatni, hogy csak tünet volt-e, vagy minden bajnak az okozója.