2009. január. 19. 18:40 MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 19. 18:43 Itthon

Taxis demonstráció Szekszárdon

Tíz autóval tiltakozott hétfőn a szekszárdi városháza előtt a Fix Taxi Kft., mert sérelmesnek tartja az önkormányzat rendeletét, amellyel maximálja a kiadható taxis engedélyek számát.


Kovács Attila, a cég ügyvezetője az MTI-nek elmondta, megjelenésük, azaz 2006 óta folyamatosan hátrányos megkülönböztetést tapasztalnak a konkurens taxis társaságokkal szemben. A cégvezető szerint ennek köszönhető, hogy felemelték Szekszárdon a drosztdíjat, és maximálták a kiadható engedélyek számát. A Fix Taxi többek között ezért is fordult a közigazgatási hivatalhoz panasszal. Cégük Szekszárdon három taxit üzemeltet, de szerinte többre lenne igény. Bonyhádon hét, Pakson három autójuk fut. Az ügyvezető közölte, hogy kedden délelőtt tíztől délután két óráig ismét tiltakoznak a szekszárdi polgármesteri hivatal előtt.
    
A Dél-Dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal szerint sérti a vállalkozás szabadságát, hogy Szekszárdon 2006-ban harmincban korlátozták a taxisoknak kiadható engedélyek számát. A tolnai megyeszékhely közgyűlése 2008 decemberében nem fogadta a hivatal észrevételét.
    
Ács Rezső, Szekszárd alpolgármestere a demonstrációra reagálva az MTI-nek elmondta: a városban a jelenlegi 51 taxiengedélyből öt van a Fix Taxinál. Hozzátette: a többi taxis elfogadta azt, ahogyan rendet szerettek volna tenni a személyszállítás rendszerében. Az önkormányzati rendelet szerint addig nem adnak ki új engedélyt, amíg nem csökken 30-ra a meglévő engedélyek száma. Az alpolgármester közlése szerint a döntés indoka az volt, hogy csak ennyi taxinak tud Szekszárd drosztot biztosítani, amiért elkérheti a közterület-használati díjat. 
     
A kifogásolt rendelet módosításáról következő ülésén tárgyal a közgyűlés - jegyezte meg a város alpolgármestere.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.