2009. január. 10. 12:04 MTI Utolsó frissítés: 2009. január. 10. 12:01 Itthon

Áll a jég az észak-magyarországi folyók több szakaszán

A tartós hideg idő miatt több helyen álló jég borítja az észak-magyarországi folyókat - mondta az MTI-nek a területileg illetékes vízügyi igazgatóság (Ékövizig) szóvivője szombaton.

A Tisza bodrogközi alsó szakaszán 10, felső szakaszán 15 centiméteres összefüggő jég borítja a folyót, Zemplénagárdnál pedig - körülbelül három kilométeres részen - kisebb torlódás alakult ki, amelynek vastagsága mintegy 40 centiméter - ismertette a részleteket Csont Csaba. Hozzátette: a Tisza Tokaj alatti területén szintén összefüggő a jég, 5-10 centiméter vastag.

A Bodrog teljes hosszán 5-10 centis álló jég borítja a folyót, a Hernádon a torkolattól Hernádcécéig 10-20 centiméteres a jég, afölött gyenge-közepes jégzajlás és parti jég a jellemző. A Sajó alsó torkolati szakaszán 5 centiméteres álló jég van, fölötte nagyrészt parti jég, illetve szórványos jégzajlás tapasztalható. A Kazincbarcika fölötti részén pedig 7-10 centiméteres állójeges szakaszok alakultak ki - ismertette a szóvivő.
Csont Csaba arról is beszámolt, hogy a külföldi vízgyűjtő területeken a hóban tárolt vízkészlet mintegy 2 köbkilométernyi, amely az átlagosnak a hetven százaléka.
    
Az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság szóvivője emlékeztetett arra, hogy a Tiszán hat jégtörő hajó áll bevetésre készen, ebből kettő Tokajban, kettő Tiszalökön, kettő Tiszadobon várakozik.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.