2008. december. 14. 10:12 MTI Utolsó frissítés: 2008. december. 14. 10:10 Itthon

Vasutassztrájk: Szeged már fogad vonatokat

A reggeli műszakváltás után már Szeged állomás is indít és fogad vonatot - közölte Kavalecz Imre, a MÁV Zrt. sajtófőnöke vasárnap délelőtt.

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének szegedi vezetője, Veréb Olga tájékoztatása szerint ez nem teljesen fedi a valóságot. Az igaz - mondta, hogy két vonatot fogadott a szegedi Nagyállomás, mert a sztrájkoló kollégáit leváltották, de indítani továbbra sem indítanak. Hozzátette: kollégáit folyamatosan leváltják, reggel óta már kilenc sztrájkoló helyett érkezett olyan dolgozó, aki felvette a munkát. Ettől függetlenül még így is 15-16 vasutas vesz részt a munkabeszüntetésben, ami egyelőre elegendő ahhoz, hogy az állomásról ne induljon vonat.
   
A Tisza Volántól kért autóbusszal egyébként reggel óta viszik az utasokat a Szeged-Kiskundorozsmai állomásra, de a sztrájkolók ott is tartják magukat, és összesen két vonat indult el az állomásról fél órával ezelőtt - tette hozzá a helyi VDSZSZ vezető.
   
Mező István, a Tisza Volán közszolgálati divízióigazgatója elmondta: egyelőre tartalékban vannak buszaik, csak az az egy dolgozik, amelyet a két vasútállomás közötti közlekedésre igényelt a MÁV. A társaság reggeli budapesti járata rendben elindult, a szokásosnál kissé több utassal ugyan, de nem kellett második buszt beállítani. A tizenegy órakor induló fővárosi járathoz azonban a számítások szerint már kiegészítő kocsit kell indítani - tette hozzá Mező István.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.