Töltse le Gyurcsány Ferenc új programját a hvg.hu-ról!
Zéró toleranciát hirdet az adókerülők ellen is Gyurcsány Ferenc miniszterelnök legújabb, ezúttal a 2010-es országgyűlési választásokig szóló, az MSZP frakciójával és megyei elnökeivel kedden ismertetett politikai-gazdasági programja, miközben adócsökkentést és az adóigazgatás egyszerűsödését ígéri.
Gyurcsány elképzelése szerint a vállalkozások járulékterhei fokozatosan 10 százalékponttal, azaz mintegy egyharmadukkal csökkennének, de csak a havi első 140 ezer forint bér után. A személyi jövedelemadó általános kulcsa 18 százalék, 750 ezer forint éves jövedelem alatt nulla, 3 millió forint fölött 36 százalék lenne. Mindezt 2009-től fokozatosan, három-négy év alatt vezetnék be. A társasági adó a mostani 16 százalékról 18 százalékra nőne, miközben eltörölnék a 4 százalékos különadót. A leghátrányosabb térségekben újonnan alkalmazott dolgozók bére után három éven át nem kell tb-járulékot fizetni – tervezi a miniszterelnök.
A 2004 szeptembere óta kormányfő Gyurcsány nevéhez már eddig is hat program fűződött, amelyek egyike sem valósult meg maradéktalanul.
Gyurcsány Ferenc Népszabadságban szerdán megjelenő, Megegyezés című írását most innen is letöltheti.
Megegyezés
Magyarország megújításának lehetséges irányáról
Az alábbi írás javaslat Magyarországnak arra, hogy merre menjen a következő években. Cselekvést szolgáló terv, de több annál. Azt is bemutatom, milyen gondolkodás, értékválasztás húzódik meg az egyes intézkedések mögött. 2007 ősze, az akkor 48 pontban összefoglalt kormányzati cselekvési terv bejelentése óta azt képviselem, hogy a szerkezeti átalakítások mellett a hangsúlyt egyre inkább a társadalmi kultúra megújítására kell helyeznünk. Ennek folytatásaként szerveztük mondanivalónkat 2008 elején a munka, tudás, tulajdon értékei köré. A most közreadott javaslatok ezt a folyamatot viszik tovább.
A következőkben a reformpolitika folytatása mellett fogok érvelni. Nem kevesebbet, hanem többet szeretnék javasolni, mint amit eddig tettünk. Többet, bár másként. Tehetem, mert az elmúlt két év megteremtette annak a lehetőségét és szükségességét, hogy a rendszerváltozás után csaknem két évtizeddel újra feltegyük magunknak a kérdést: milyen Magyarországot szeretnénk.
Az én válaszom ezzel az írással kezdődik.
A teljes szöveget letöltheti a hvg.hu-ról, erre a linkre kattintva.