2008. július. 09. 18:03 HVG Utolsó frissítés: 2010. március. 04. 10:05 Itthon

Debrecen Zrt.: üzleti kapcsolatok hálójában a cívis város

Sajátos, afféle zártkörű részvénytársaságként működő üzleti hálózat köti össze Debrecen vagyonkezelő holdingját és egyes debreceni vállalkozásokat – derül ki a HVG legfrissebb, csütörtökön utcára kerülő számából.

© HVG
Debrecen város egészségügyi holdingjának élére abból az üzleti körből választottak vezetőt, amelyben a kilencvenes években felügyelőbizottsági tagként a település jelenlegi polgármestere, Kósa Lajos is feltűnt.   A városi és a megyei önkormányzat úgy döntött ugyanis, hogy közös cégbe szervezi Hajdú-Bihar megye és Debrecen egészségügyi ellátással foglalkozó társaságait, annak mintájára, ahogyan a Debreceni Vagyonkezelő Zrt. a közműszolgáltatókat tömöríti.
 
A vagyonkezelő és a  városi cégek, amelyeket a vagyonkezelő ma is aktív, valamint egykori igazgatósági tagjai irányítanak, sőt,  tulajdonolnak, szimbiózist alkotnak. Együttműködésükből nem könnyű kiolvasni, ki profitál többet. Tény, hogy mind a város, mind vagyonkezelője egyre jobban eladósodik. Kósa  polgármester azzal büszkélkedett, hogy már nem a város támogatja vállalkozásait, hanem fordítva. Ennek ellenére  az eladósodott Debreceni Vagyonkezelő Zrt. nem fizet osztalékot. Gyaníthatóan nem jön be a város által remélt 10 milliárd forintos bevétel a reptér privatizációjából. 

További részletek a HVG csütörtöki számában, amelyből az is kiderül, ki a titokzatos, az önkormányzat által is futtatott vevőjelölt.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.