Megnövekszik a felhőzet, lehűl az idő
Vasárnap délnyugat felől átmenetileg egyre többfelé felszakadozik, csökken, majd éjszakától nyugat felől ismét gyakran erősen megnövekszik a felhőzet, de emellett rövid napos időszakok hétfőn is lehetnek, jelenti az OMSZ
Vasárnap északon, északkeleten eleinte még szórványosan valószínű eső, záporeső, majd néhol alakulhatnak ki záporok. Hétfőn elszórtan számíthatunk esőre, záporesőre, délutántól a Dunántúlon egy-egy zivatar is kialakulhat. Vasárnap kezdetben néhol megélénkül az északnyugati, hétfőn a Dunántúlon időnként megerősödik a délnyugati szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 9 és 14 fok között várható, de az Északi-középhegység völgyeiben néhol kissé hűvösebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között valószínű.
Északkelet-Európa időjárását anticiklon határozza meg, ezért arrafelé általában száraz, napos, de meglehetősen hűvös az idő. Ugyancsak csendes, de sokkal melegebb idő jellemző a Földközi-tenger medencéjében. Ezzel szemben Skandinávia déli része és a balti államok fölött egy több középpontú ciklonrendszer örvénylik, melynek hatására gyakran erősen megnövekszik a felhőzet, és többfelé esik az eső.
Ukrajnán és a Fekete-tenger nyugati részén keresztül egészen a Balkán-félszigetig egy hidegfront húzódik, amely mentén szórványosan alakul ki eső, zápor, főként a fronttól keletre zivatarok is előfordulnak. Nyugat-, Délnyugat-Európát egy újabb ciklon érte el, amely ott egyre többfelé okoz csapadékot. A legmagasabb hőmérséklet kontinensünk legnagyobb részén 16 és 24 fok között alakul, északon azonban helyenként a délutáni órákban is csak 10, 14 fokot mérnek. Keleten és délen ugyanakkor a hőmérséklet csúcsértéke többfelé eléri a 26, 32 fokot, sőt az Ibériai-félsziget déli részén néhol még a 35 fokot is meghaladja.
Hétfő estig a Kárpát-medence fölé nyugat, délnyugat felől átmenetileg szárazabb, majd ismét nedves, egyre melegebb levegő áramlik, ezért hétfőn sok felhőre számíthatunk, ugyanakkor kissé erősödik a nappali felmelegedés.