2008. június. 06. 11:35 Csikász Brigitta Utolsó frissítés: 2008. június. 06. 11:45 Itthon

Árpa Attilát is rászedték az ingatlancsalók

Árpa Attila televíziós producert s édesapját, Árpa Józsefet is több millió forinttal károsította meg a csalással gyanúsított Taylor West 2000 Zrt., amely - mint erről pár hete beszámoltunk - több százmillió forintot szedett ki ügyfelei zsebéből.

Ismert embereket, országgyűlési képviselőket is be tudott csapni a budapesti székhelyű Taylor West 2000 Zrt., amely azt ígérte, hogy ügyfelei olcsón juthatnak lakásokhoz - elsősorban önkormányzati ingatlanokhoz. Ezt azonban nem teljesítette, s az előlegként beszedett összeget sem adta vissza. A pénzüktől elesettek között van Árpa Attila tévéproducer, valamint az ugyancsak egy tévétársaságnál dolgozó édesapja, Árpa József is. Megpróbáltuk őket elérni, hogy megkérdezzük: miért hittek a cég vezetőjének, és mivégre adtak át neki többmillió forintot úgy, hogy fogalmuk sem volt arról, milyen önkormányzati lakáshoz juthatnának hozzá. Árpa Józsefet munkahelyén próbáltuk elérni; ő a TV2 sajtóreferensével azt üzente, hogy a hírt nem cáfolja, de a folyamatban lévő büntetőeljárásra tekintettel többet nem akar nyilatkozni.

Korábbi cikkünkben megemlítettük a Welting Kft.-t, amely kapcsolatban állt a Taylor West 2000-rel. A Welting bankoktól vásárol adósoktól visszavett lakásokat, amelyeket aztán ingatlanközvetítő révén értékesít - ezért nincs szüksége a cégnek nyilvános elérhetőségre. A cég ügyvezetője, Kovács Gábor elmondta, valóban elvállalta 2006 augusztusában, hogy a Taylor West öt-hat ügyfelének segít lakáshoz jutni, mégpedig azoknak, akiknek a Taylor West 2000 ügyvezetője, Gyetván Sylvia ígérete ellenére sem tudott ingatlant szerezni. "Úgy gondoltuk, hogy ennyi ügyfélnek még tudunk valamit nyújtani, ám hirtelen tízzel többen lettek, végül pedig 35-en, ami viszont már sok volt nekünk” - idézi fel a történteket Kovács.

Az ügyvezető hozzátette, ekkor derült ki számára, hogy a még nem is létező lakásokért a Taylor West 2000 emberei előlegként lakásonként másfél millió forintot beszednek. „Azonnal szóltam nekik, hogy ezt ne folytassák, mert egyáltalán nem biztos, hogy az ügyfeleknek tudok lakást kínálni.” Kovács Gábor megemlítette, zavarta az is, hogy Gyetvánék folyamatosan félretájékoztatták az ügyfeleket, és azt mondták: két-három hét alatt, s a piaci ár 30-40 százalékáért szereznek nekik lakást Kovácsék, miközben egy-egy ingatlan értékesítése több hónapig tart, s legfeljebb 30-40 százalékkal olcsóbban, de semmiképpen sem 30-40 százalékért tudják a lakásokat kínálni.

Kovács a fenti félrevezetések miatt 2007 januárjában még egyszer próbált Gyetvánnal megegyezni, ám amikor fülébe jutott a Taylor West elleni rendőrségi eljárás híre, felmondta a céggel kötött szerződést. „A történet ennyi” – összegezte a Welting ügyvezetője, hozzátéve: „néhány embernek segítettem lakáshoz jutni, néhánynak pedig a pénzét visszaszerezni a zrt.-től, a Nemzeti Nyomozó Irodához pedig én magam mentem be tanúvallomást tenni, és a zrt. általam ismert ügyfeleit is erre biztattam.”

A hvg.hu tudomása szerint a kár összességében megközelítheti a négyszázmillió forintot. Hogy a károsultak valahonnan viszontlátják-e a pénzüket, nem tudni. Az ügyben jelenleg az V. kerületi kapitányság folytatja a nyomozást, az elsőrendű gyanúsított, Gyetván Sylvia pedig előzetes letartóztatásban van. Ügyvédje, Somos Zoltán a hvg.hu kérdéseire csak annyit válaszolt, hogy az ügy szerteágazó, ezért egyelőre nem kíván beszélni róla.

Hirdetés