2008. május. 20. 19:23 MTI Utolsó frissítés: 2008. május. 20. 19:20 Itthon

EU-pénzekből újítanák fel a Margit hídat

A Szabadság híd és a Margit híd felújításához, valamint a csepeli gerincút és a rákoskeresztúri buszfolyosó kialakításához igényelt EU-támogatási pályázatok benyújtásával is egyetértett kedden a Főpolgármesteri Kabinet - nyilatkozta Czuk Dóra, a Városháza sajtófőnöke.

A Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettes által jegyzett javaslat szerint a Szabadság hídi rekonstrukcióhoz csak fele részben, 2,5 milliárd forint értékben szerezhető EU-forrás. Emiatt 350 millió forinttal csökkentik a projekt összköltségét. Az EU nem ad ugyanis pénzt a díszkivilágításra és a Fővám téri munkák egy részére.
 
A Margit híd 12 milliárd forintos rekonstrukcióját is fele részben EU-forrásokkal végeznék el. A munkálatok ez év október végétől 2010 május végéig tartanak. A rekonstrukcióra a főváros hétmilliárd forint önrészt különített el 2010-ig. Ez tartalmazza a pályázatban nem elszámolható díszvilágítás és az ideiglenes vágányépítés költségét is.
 
Czuk Dóra tájékoztatása szerint a csepeli gerincút építéséhez 1,6 milliárd forintos önrészt biztosít a főváros, miközben csaknem 3,9 milliárd forintos EU-támogatást remélnek a 2,4 kilométeres kétszer kétsávos úthoz. Területszerzésre és előkészítésre múlt év végégig már 2,7 milliárd forintot költöttek.
 
A rákoskeresztúri városközpont és az Őrs vezér tér közti jobb közlekedést segítő buszfolyosó szakaszosan valósul meg ez év szeptemberétől 2010 júniusáig. Az összességében 1,1 milliárd forintos beruházási költségből 867 millió forintot EU-forrásból kívánnak megszerezni - jegyezte meg a sajtófőnök.
 
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.