2008. április. 09. 13:10 hvg.hu Utolsó frissítés: 2008. április. 09. 13:27 Itthon

Gyurcsány saját „bársonyos reformjairól”

"Ami gazdaságpolitikailag szükséges, az társadalompolitikailag nem lehetséges" - írja a koalíciós válság idején is aktívan blogoló miniszterelnök, utalva az elmúlt napokban, hetekben megszólaló közgazdászokra, akik megszorításokat és adócsökkentést szorgalmaznak.

Bejegyzéséban kitér a vállalatokra is: "az a rövid távú és közvetlen érdekük, hogy kevesebb menjen a közösbe, több maradjon náluk". Saját szavaira reflektálva írja, hogy az országnak nem csupán gazdasági érdekei vannak: oktatási rendszert, egészségügyet kell fenntartania, nyugdíjasokról és gyerekekről kell gondoskodni.

Ezt követően az SZDSZ és  Fidesz hajlamaira tér ki néhány sorban: nevezetesen arra, hogy egyoldalú politikát folytassanak. "A Fidesz gondolkodásában a rövid távú társadalompolitikai szempontok a hosszabb távú fenntarthatóság és versenyképesség szempontjai fölé kerülnek. Az SZDSZ újabban mintha az ellenkező hibába esne" - morfondírozik a pártja kétfrontos harcával minap előrukkoló kormányfő.

"Szükséges a szociális jóléti rendszer átalakítása, korrekciója, de lehetetlen a radikális forráskivonás" - fogalmazza meg az említett két párttól eltérő elképzeléseit, amelyeket a jövőben vélhetően csak "bársonyos reformokként" emlegetnek majd.

"Reformpolitikát viszünk tovább, nyugodtan, időt hagyva arra, hogy megbeszéljük a következő lépést" - irányozza elő a következő két év programját  a minszterelnök, mielőtt a jól ismert formában elköszön: "gyerünk, Barátaim, tegyük a dolgunkat!"

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.