A Greenpeace az atomenergia ellen demonstrált Budapesten
Az atomenergia, és a parlament előtt lévő, 2020-ig tervező energiapolitikai koncepció ellen demonstrált a Greenpeace szerdán délelőtt Budapesten a Képviselői Irodaház előtt.
A zöld szervezet a helyszínen kiadott közleménye szerint úgy véli, az energiapolitikai koncepció önellentmondásos és elfogadhatatlan.
Az Országgyűlés gazdasági bizottsága szerdán tárgyalja Magyarország új energiapolitikáját, amiről a Greenpeace információi szerint a következő héten talán már szavaznak is a képviselők.
A mintegy húsz, osztrák, lengyel, szlovák és magyar, csontváznak öltözött Greenpeace aktivista nukleáris hulladék tárolását szimbolizáló hordókon dobolva hívta fel a figyelmet a fenntartható energiagazdálkodás fontosságára.
A környezetvédő szervezet szerint Magyarországon nagy lehetőségek vannak az energiahatékonyság és a megújuló energiák kihasználására, nincs szükség atomenergiára.
Magyarországnak fel kell ismernie, hogy hibás az új energiapolitikai koncepció, a paksi atomerőmű élettartamának meghosszabbítása, illetve további a nukleáris energiával kapcsolatos tervek veszélyeket hordoznak magukban.
A Cognative Kft. a Greenpeace megbízására 2007-ben egy 1000 fős, reprezentatív mintán alapuló felmérésben megállapította, hogy Magyarországon a 15 évnél idősebb lakosság mintegy 64 százaléka ellenzi új atomerőművek létesítését Magyarországon. Ezzel szemben 10 százalékuk támogatja azt.
Azzal, hogy a paksi atomerőmű élettartamának meghosszabbítása helyett inkább megújuló energiákat alkalamzzák, a megkérdezettek 52 százaléka értett egyet a kutatás adatai alapján.
Emellett a megkérdezettek 20 százaléka hosszabbítaná meg az atomerőmű élettartamát.