2008. január. 17. 19:00 MTI Utolsó frissítés: 2008. január. 17. 18:50 Itthon

Kóka: nehéz évet hagyott maga mögött az SZDSZ

A tavalyi év nagyon nehéz, de fontos esztendő volt a Szabad Demokraták Szövetsége (SZDSZ) számára, mert Magyarországon sok olyan folyamat indult el, amely a rendszerváltás óta várat magára - mondta Kóka János csütörtökön Szolnokon, a megyében tett látogatása alkalmából tartott sajtótájékoztatón.

Ezek az átalakítási javaslatok azonban hihetetlen ellenállásba ütköznek, nem is annyira a társadalom, mint az érintettek részéről - tette hozzá az SZDSZ elnöke és parlamenti frakcióvezetője. Példaként hozta fel az egészségügyi reformot, amelynek szerinte egyik legnagyobb ellenzője az orvosi kamara, amelynek minden nyilatkozata azt sugallja, hogy a változás ellen "keresztbe fognak tenni, ahol lehet".

A politikus ettől függetlenül úgy látja, az ország fejlődése szempontjából nincs más út, és az SZDSZ-nek - a népszerűtlenséget továbbra is felvállalva - folytatnia kell a reformok végrehajtását az egészségügy, a gazdaság és az oktatás területén, valamint rendbe kell tenni a pártfinanszírozás kérdését.

Kóka János a teendőket részletesen felsorolva kiemelte, hogy egyik legfontosabb feladatunknak a közteherviselés, az adózás átalakítását tartják. A mai adózási rendszer ugyanis gátolja a dinamikus növekedést, mert túl sok pénzt vesz el a megtermelt jövedelmekből, és túl magas az újraelosztás szintje - jegyezte meg.

A SZDSZ elnöke Szolnok megyei látogatása kapcsán jelezte: az elkövetkező időszakban minden megyét végigjár, és megnézi, miként tudnák elősegíteni az ottani jogos igények teljesülését. Jász-Nagykun-Szolnok megyében ilyen támogatásra méltó ügynek ítélte a közúthálózat korszerűsítését, a munkanélküliség csökkentését célzó beruházások feltételeinek megteremtését, és azt a törekvést, hogy Szolnok a "Tisza fővárosává" válhasson.

Hirdetés
Zhvg hvg.hu 2024. november. 27. 16:00

zCast: Az akkugyárhatalom, ahol a hatóságok és a gyárak együtt állnak szemben a helyi polgárokkal

Megpróbáltuk sok nézőpontból körbejárni az akkugyárhatalommá válás meglévő – és várható – kockázatait és előnyeit, amihez Éltető Andrea közgazdász volt segítségünkre. Hány gyár épült és épülhet még? Mikortól válhat a lakossági energia- és vízigény kárára az víz- és energiazabáló iparág? Mennyire piszkosak a tiszta közlekedéshez szükséges gyárak? Vajon tudnánk jobban csinálni, mint ahogy most megy, és egyáltalán megéri ez az egész? Gyere velünk, és megtudhatod.