2007. augusztus. 24. 18:16 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 24. 17:59 Itthon

Szombaton alakul meg a Magyar Gárda

Szombaton délután a budai Várban tartja alakuló gyűlését a Magyar Gárda. Az eseménnyel párhuzamosan Budapest több pontján civil szervezetek tartanak ellentüntetéseket.

A Jobbik Magyarországért Mozgalom weboldalán olvasható információk szerint a Magyar Gárda zászlóbontása a Szent György téren lesz. Az első 56 "gárdista" délután három órakor teszi le esküjét - írja a portál. Délután kettőtől a Vár alatti Dózsa György téren szervez tiltakozást a Nagy Imre Társaság, a Bibó István Közéleti Társaság, a Magyar Antifasiszta Liga és a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége.

Az ellentüntetéssel egy időben kezdődik a belvárosi Olimpiai parkban az Antifasiszta Piknik. Az eseményt három meleg jogvédő szervezet, továbbá a Humanista Mozgalom és a Regina Alapítvány rendezi. Az Országos Cigány Önkormányzat és roma szervezetek azt tervezik, hogy a Magyar Gárda alakulásakor ők is a Szent György tér közelébe vonulnak.
   
Vona Gábor, a Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke augusztus elején jelentette be, hogy Magyar Gárda néven egyesületet alapított, amelynek célja "a nemzeti önvédelem kereteinek" megteremtése. A Magyar Gárda megalakulása ellen több civil szervezet is tiltakozott. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök azt kérte a legfőbb ügyésztől, hogy különös figyelemmel kövesse a Magyar Gárda működését, és a hatályos jogszabályokkal, valamint a magyar alkotmánnyal ellentétes cselekmény esetén haladéktalanul lépjen fel.


 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.