2007. augusztus. 21. 14:18 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 21. 14:11 Itthon

Új tulajdonos a Sziget Kft.-ben

A Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft. tulajdonosai pénzügyi befektető bevonásával erősítik a társaság anyagi hátterét; az új tulajdonos belépésével egy időben Müller Péter tulajdonrészétől megválik, az alapító azonban változatlan munkakörben, kreatív igazgatóként vesz részt a szervezőiroda munkájában

Új tulajdonosi struktúrával - de változatlan célokkal - működik tovább a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft., miután Müller Péter Sziámi, a fesztivál egyik alapítója megvált tulajdonrészétől. A kft-t korábban 45 százalékban tulajdonló művész tulajdonos-társainak már korábban jelezte, hogy a számára idegen, üzletemberi szereptől szeretne megválni. A végleges döntést azonban csak akkor akarta meghozni, ha olyan befektetőt találnak, aki túl azon, hogy erős pénzügyi hátteret biztosít a rendezvényszervező cégnek, bevonásával nem csorbulnak a társaság alapelvei és céljai. 
   
Müller Péter - egy korábbi megállapodás szerint - arról is gondoskodni akart, hogy alapító társa - Gerendai Károly - többségi tulajdonban maradjon, illetve az ügyvezetést ellátó tulajdonostársai - Gerendai Károly és Takács Gábor együtt - meghatározó tulajdonosok legyenek az új struktúrában. A megfelelő partnert mostanra sikerült megtalálni, így a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft-ben 15 százalékos részesedést szerzett egy,  Kedves Ferenc érdekeltségébe tartozó társaság.

A Sziget Kft.-t alapító Gerendai Károly a cég 55 százalékát tulajdonolja és a fennmaradó 30 százalék, a Sziget Kft-t közel tíz éve ügyvezetőként irányító Takács Gábor tulajdona. Kedves Ferenc a Sziget Kft. tulajdonosainak régi ismerőse, Takács Gábor barátja, főiskolai iskolatársa, így az új tulajdonosi
kör bizalmi háttere is biztosított - áll a közleményben.
 
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.