2007. június. 27. 18:10 hvg.hu Utolsó frissítés: 2007. június. 28. 15:45 Itthon

Dobolyi pontosítani akar, de most is pontatlan

Dobolyi Alexandra, az Európai Parlament (EP) szocialista képviselője a hvg.hu-n tegnap megjelent cikk kapcsán az MTI-nek elmondta, hogy a különféle internetes honlapokon szereplő életrajzi adatai nem pontosak, ezért azokat pontosítani fogja. Szükség is van rá.

A hvg.hu tegnapi írása sorra vette Dobolyi Alexandra életrajzaiban és interjúiban szereplő pontatlanságokat és hiányosságokat. A cikk elkészülte előtt megkértük az EP-képviselőt, hogy avasson be bennünket, miért a többszörös „felfelé stilizálás”, de megnyugtató választ nem kaptunk. Dobolyi most ígéri, jobban odafigyel, mi jelenik meg róla. Az alábbiakban sorra vesszük az MTI-nyilatkozat a cikkünk szempontjából lényeges megállapításait, amelyekben a képviselő újat mondott.

– Az valóban igaz, hogy nem tudok odafigyelni, hol mi jelenik meg rólam, hiszen a munkámmal vagyok elfoglalva. Ha valakit ez bánt, attól elnézést kérek, és pontosítani fogom az adatokat – közölte a hírügynökséggel Dobolyi Alexandra. Hozzátette: nem csak ő kezeli honlapját. Az általa kezelt egyik rész a hivatalos életrajzát tartalmazza, és abban sehol nem szerepel benne doktori cím, csak a PhD-tanulmányok kezdetének időpontja, a másik részhez nincs közvetlen hozzáférése, de már értesítette a weblapért felelős szerkesztőséget a változtatások miatt.

A képviselő honlapjának minden kattintásnál látható oldalsablonján most már valóban a helyes adatok szerepelnek (így például most már az is látható, hogy nem helyettes vezetője az MSZP EP-delegációjának), nem úgy mint röviddel ezelőttig (lásd képeinket).

Szerda délutánig ezt láttuk
Dobolyi az MTI-nek hangsúlyozta: a honlapon található önéletrajzban nem szerepelt doktorként, ott ilyen adat nem szerepel. Csakhogy ezt a hvg.hu nem is állította, mi azt írtuk: „nehéz hova tenni, hogy a dobolyi.hu nyitóoldalának alján hősünk miért szerepel dr. Dobolyi Alexandraként.”

Azóta meg ezt









A képviselő iskolai végzettsége kapcsán most azt mondta az MTI-nek: a Külkereskedelmi Főiskolára egy évig járt. 1994-ben kezdett Pécsen, ahol az egyetem Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Intézete (FEFI) főiskolai karán személyügyi szervező diplomát kapott 1998 februárjában. A szocialista politikus hozzátette: egyetemi diplomát Pécsen szerzett humánszervezőként 2000-ben.

Csakhogy a hvg.hu-nak tegnap Brüsszelből telefonálva azt mondta, hogy a hétfőn általa mondottakat az édesanyjával történt beszélgetés után szeretné pontosítani. Tegnapi álláspontja szerint – a magyar képviselőkről kiadott európai parlamenti bulletin és az EP honlapján található életrajzával megegyezően – diplomát szerzett még szociológiából is Pécsett, de ma ezt már az MTI-nek nem említette. A hvg.hu tegnap a Pécsi Tudományegyetem Bölcsésztudományi Karánál szerette volna megtudni, hogy kapott-e náluk szociológusi oklevelet Dobolyi, de adatkérelmünket Somos Róbert dékán elutasította. Adatvédelmi szakértőkkel konzultálva szerkesztőségünk álláspontja szerint jogalap nélkül.

Különös, bár önmagában nem jelentős körülmény az is, hogy – mint az tegnapi cikkünkben megírtuk – a FEFI jogutódja, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Kara dékániájától telefonon azt a tájékoztatást kaptuk: Dobolyi valóban ott tanult, de nem 2000-ben, hanem 2001-ben szerzett kiegészítő levelezős hallgatóként humán szervezői diplomát.

Azzal kapcsolatban, hogy az „általa kezelt” önéletrajzában nincs megkülönböztetve, melyik európai parlamenti bizottság tagja és melyik póttagja, Dobolyi Alexandra az MTI-vel azt közölte: aki ismeri az EP működését, tudja, hogy póttag is ugyanúgy kap jelentéseket, viszont a bizottsági szavazásnál, ha minden tag ott van, akkor a póttag nem szavazhat. Noha, úgy sejtjük, sokan vannak-e hazában, akik nincsenek tisztában az EP működésének minden részletével, Dobolyi nem adott választ arra, hogy miért írta magáról, hogy tag, miközben póttag. Mint ahogy arra sem tért ki, miképpen jelenhetett meg róla az EP bulletinjében, hogy az I. kerület díszpolgára, miközben nem az.

Hirdetés
Itthon Lengyel Tibor 2025. január. 08. 15:15

Orbán indiai csodadoktor kalauzánál 2 millió is lehet egy tisztítókúra, mégis milliárdos veszteséget halmozott fel a cége

Az ájurvédikus gyógyító, Krishna Kumar Gattyán Györggyel közös életmódcége masszázst, gyógyteát és tisztítókúrát árul, de kezdettől fogva veszteséges. Kumar saját cége még inkább: milliárdos mínuszt görget maga előtt, igaz, nemrég ezt a lyukat betömte. Gattyán a veszteségek ellenére megtartja a tulajdonrészét, és az is kiderült, miért éppen Kumarral állt össze.