Egymásért Alapítvány: nem a szlovénoktól indult a nyomozás
A VPOP nem kíván az Egymásért, Egy-Másért Alapítvánnyal kapcsolatban a sajtóban megjelent értesülésekkel foglalkozni – erről beszélt a hvg.hu-nak a testület rendészeti főigazgatója, Bencze József. Az ügy mielőbbi felderítése a céljuk, és amint lesz benne fejlemény, azt megosztják a médiával.
dr.Bencze József |
Az eljárást mi kezdeményeztük, nem egy külföldi társszerv – szögezte le Bencze József. Mint hozzátette, vizsgálódtak annak az értesülésnek kapcsán is, miszerint az egyik kolléganőjük magánjellegű okból érintett volna az ügyben. (A hvg.hu korábban úgy értesült, hogy Földesi-Szabó László elhagyott barátnője hívta fel a VPOP munkatársainak figyelmét az Egymásért Egy-Másért alapítvány üzelmeire.)
"A kolléganőm tagadta a magánjellegű kapcsolatot, így kizárható részéről az elfogultság. Megkérdeztem arról is, ívánja-e a sajtóban tisztázni a dolgot, ám ő nem akar a nyilvánosság előtt szerepelni." - mondta lapunknak a főigazgató, aki szerint a napokban felröppent híresztelések hátráltatják az eljárást, még akkor is ha nem relevánsak a nyomozás szempontjából. Ezért – mint közölte – e híresztelésekkel nem kíván foglalkozni.
"Hangsúlyoznám azt is, hogy az Nemzetbiztonsági Hivatal és a VPOP között korrekt és normális a kapcsolat. Cáfolom, hogy az ügyben az NBH részéről bármilyen befolyásolás vagy közrehatás történt volna a nyomozás eltusolására" - mondta a rendészeti vezető. Annyit azért még közölt, hogy az alapítványhoz köthető csempészet kapcsán hét ember van előzetes letartóztatásban, a bíróság döntése alapján augusztus 15-ig. A kárérték nem a sajtóban felröppent 34 milliárd forint, hanem, mint ahogy arról korábban a VPOP beszámolt, "csak" 1,2 milliárd.