2007. április. 25. 14:50 MTI Utolsó frissítés: 2007. április. 25. 15:08 Itthon

Négypárti egyetértés a digitális átállásról

A kormány elfogadta a rádiózásról és a televíziózásról szóló törvény jogharmonizációs célú módosítását, valamint a műsorterjesztés és digitális átállás szabályairól szóló törvényjavaslatokat; a digitális átállás sikeres lebonyolítása érdekében parlamenti eseti bizottság alakul - közölte a kormányszóvivői iroda.

A kommüniké szerint a pártok között megállapodás született arról, hogy a rádiózásról és a televíziózásról szóló törvény módosítása, valamint a műsorterjesztés és digitális átállás szabályairól szóló törvényjavaslatok a lehető legrövidebb időn belül az Országgyűlés elé kerül. „Az ötpárti tárgyalásokon a pártok képviselői megállapodtak továbbá abban, hogy a médiaszabályozás tartalmi kérdéseiről további egyeztetéseket folytatnak, figyelembe véve a készülő Nemzeti Audiovizuális Média Stratégia koncepcióját" - olvasható a közleményben.

A kormányszóvivői iroda kiemelte: az Országgyűlés kétharmados többséggel várhatóan elfogadja az audiovizuális médiaszabályozás tartalmi kérdéseit rögzítő média "Alaptörvényt".

"A televíziózás és rádiózás digitális átállásának sikeres lebonyolítása Magyarország érdeke és kötelezettsége. A pártok képviselői egyetértettek abban, hogy a hírközlési és médiapolitikai szempontok együttes érvényesítése mellett szükséges a multiplexerek pályáztatása, annak mielőbbi eredményes lezárása" - írják a közleményben, amely azt is tartalmazza: a pályázati eljárás ellenőrzésének megteremtése érekében a pártok országgyűlési eseti bizottságot hoznak létre.

A bizottság az országgyűlési képviselőcsoportok egy-egy tagjából fog állni, állandó meghívottként a pártok egy-egy szakértője is részt vesz a testület munkájában.

 
A Fidesz támogatta a négypárti megállapodást, mivel álláspontja szerint a törvénytervezet tartalmazza a párt által fontosnak tartott alapelveket, illetve tartalmazza azt a pályázati keretet, eljárási és szervezeti rendet, amely által biztosítható, hogy ezek az alapelvek a pályáztatás során érvényesüljenek - mondta Cser-Palkovics András. A párt szóvivő-helyettese közölte: fontosnak tartják a tartalomszabályozást, azt, hogy  még az idén megtörténjen a médiatörvény ilyen értelmű módosítása. Cser-Palkovics András elmondta: négypárti egyetértéssel került a kormány elé a digitális átállásról szóló törvénytervezet. Hozzátette, hogy reményei szerint a médiatörvény módosításáról is meglesz a kétharmados többséghez szükséges megállapodás a pártok között.
 
A KDNP a szerdai megállapodást nem írta alá, a kormány elé kerülő digitális törvénytervezetet nem támogatja - fogalmaz a KDNP MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében. Az indoklásként a párt azt írja: "a törvénytervezet, a négypárti megállapodás nem tartalmaz elégséges garanciát arra, hogy a véleménynyilvánítás szabadságát, sokszínűségét, a létrejött monopóliumok felszámolását és újak kialakulásának megakadályozását rendezni hivatott új médiatörvény megalkotása mellett valóban elkötelezettek a kormánypártok". A KDNP szerint a törvénytervezet nem szolgálja a torz hazai médiaviszonyok felszámolását, a véleménymonopóliumok lebontását.
 

Hirdetés