Hátrányos helyzetű gyerekeken segít az OTP-vezér
Csányi Sándor a Csányi Alapítvány alapítója, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a kaposvári közösségi ház megnyitóján csütörtökön elmondta, hogy az Alapítvány immár harmadik térségben folytatja közösségi ház létrehozásával a tehetséges és nehézsorsú gyermekek segítését. Az előző két helyszín (Jászberény, Nagybajom) után Kaposváron - közel száz vendég részvételével - nyitotta meg kapuit az új központ.
Háttérországot teremtenek © Göbölyös Luca |
A ma még általános iskolás gyerekeket az Alapítvány az életút program során – a tervek szerint - főiskolai-, egyetemi tanulmányaik végéig kíséri, támogatja. Így a közösségi házak és a programban részvevő pedagógusok és más szakemberek szerepe jelentősen felértékelődik, hiszen nem csak a tanulásban, hanem a szabadidős és egyéb közösségi programokban is jelentős szerepük van a gyerekek életében.
Az ünnepélyes rendezvényen beszédet mondott Dr. Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, Szita Károly, Kaposvár polgármestere, valamint Dr. Balogh László a debreceni egyetem professzora, a Pedagógiai és Pszichológiai Tanszék vezetője, a Magyar Tehetséggondozó Társaság elnöke.
Az Alapítvány nevében Csányi elmondta, hogy új, modern központjuktól hasonló sikereket várnak el, mint a Jászságban és Nagybajomban. Ehhez minden biztosított az előzetesen kiválasztott tehetséges gyermekek számára: nyugodt környezet, a kor követelményeinek megfelelő felszereltség. Beszédében kiemelte a Kaposvári Önkormányzat, illetve a város és környékének iskoláinak, pedagógusainak hozzáállását, hiszen az ő segítségük nélkül nem születhetett volna meg az Alapítvány újabb közösségi tere.
Csányi Sándor továbbá elmondta, hogy ez a központ valójában egy olyan centrum, amely a gyermekek differenciált oktatását, „háttér-országát” teremti meg.
Ez egy kis közösségi tér, ahol a somogyi kisdiákok találkozhatnak, közvetlenebb módon ápolhatják kapcsolataikat akár egymással, akár tanáraikkal vagy segítőikkel. Továbbá a központ létrejöttével új lehetőség adódik az újabb tehetségek felkutatására és kiválasztására.
Az Alapítvány vezetői hisznek abban, hogy nem csak a közösségi házak létrehozásával, hanem az apró lépésnek számító, de példamutató tevékenységükkel is segítik a tehetséges gyerekek előrejutását.
A sajtótájékoztatón elhangzottak szerint az Alapítvány a professzionális tehetséggondozást tűzte ki céljául, ezért a program szakmai továbbfejlesztésébe már idén belekezdenek. A program továbbfejlesztésének fő irányait a 2007, március 5-i kuratóriumi ülés jóváhagyta. Ennek alapján kerül sor a részletes program kidolgozására és további szakemberek bevonására.