2007. március. 25. 10:22 MTI Utolsó frissítés: 2007. március. 25. 10:56 Itthon

Magyarország csaknem teljesen lekötötte a Schengeni Alap forrásait

Magyarország szinte teljes egészében lekötötte a Schengeni Alapban az ország rendelkezésére álló mintegy 40 milliárd forintot - derült ki Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) Központi Pénzügyi és Szerződéskötő Egysége (KPSZE) összesítéséből.

A tagállamok évekkel ezelőtt közösen döntöttek az uniós bel- és igazságügyi szektor eddigi legnagyobb fejlesztéséről, a Schengen Alapról.
   
A kedvezményezett országok közül Magyarországnak jutott a második legnagyobb forrás, 150 millió euró, vagyis közel 40 milliárd forint.
   
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség tájékoztatása szerint 2006. december 31-ig a 40 milliárd forint 99,8 százalékát kötötték le. Magyarországon a Schengen Alap terhére a tavalyi év végéig kétszázhúsz közbeszerzési és beszerzési eljárást bonyolítottak le, ebből kétszázat 2006-ban, az eljárások eredményeként mintegy háromszáz szerződést kötöttek.
   
Az NFÜ tájékoztatása szerint a megkötött szerződések 2007. szeptember 30-iki teljesítésével biztosított Magyarország határidőre történő felkészülése a schengeni övezethez való csatlakozásra.
   
A beruházások révén egyebek között a második generációs Schengeni Információs Rendszer (SIS 2) működéséhez szükséges fejlesztéseket hajtják végre. Kiemelt figyelmet kap az informatikai, adatátviteli és infrastrukturális beruházások végrehajtása, a határőrség és a rendőrség állományának képzése, felkészítése.
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?