2007. március. 14. 14:05 HavariaPress Utolsó frissítés: 2007. március. 14. 14:02 Itthon

Friderikuszt elmarasztalta az ORTT

Elmarasztalta Friderikusz Sándor műsorát az Országos Rádió és Televízió Testület Panaszbizottsága. Az ügyben eljáró tanács úgy ítélte meg, hogy a műsorvezető a "Friderikusz Most" című műsor január 16-i adásában túllépte a szerkesztői szabadság korlátait.

A testület azt kifogásolta, hogy az adásban a műsorvezető kemény hangú értékítéletet mondott egy olyan témában, amit a nézők csak azt követően ismerhettek meg. A műsor honlapja szerint a kérdéses adás Morvai Krisztina jogásznő nyílt levelével foglalkozott, amelyet a Népszava egyik publicistájának írt, az őszi tüntetések rendőri atrocitásai apropóján. A panaszbizottsági állásfoglalás egyébként nem tartalmazott szankciót a műsorral vagy a műsorvezetővel kapcsolatban.

A Panaszbizottság állampolgári bejelentésre indított vizsgálatot: a bejelentés szerint ugyanis az ATV-n sugárzott műsorban a műsorvezető felvezetése értékítéletet tartalmazott és gyűlöletkeltésre alkalmas volt, így megfosztotta a nézőt az objektív álláspont kialakításától. Az eljáró tanács megállapította, hogy a műsorvezető valóban túllépte a szerkesztői szabadság korlátait azzal, hogy nyíltan véleményt mondott egy közérdeklődésre számot tartó eseményről. A műsorvezető még azelőtt mondta el kemény hangú értékítéletét, mielőtt a meghívott vendégek kifejthették és megindokolhatták volna véleményüket. Az eljáró tanács megítélése szerint egy vitaműsor nézőinek az ott elhangzott vélemények alapján kell kialakítania véleményét, nem pedig a műsor felvezetésében elhangzott értékítélet, műsorvezetői álláspont alapján.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.