2007. február. 16. 09:04 MTI Utolsó frissítés: 2007. február. 16. 16:21 Itthon

Molnár: finomítjuk a vizitdíj beszedését, ha szükséges

Ha szükséges, módosítják, finomítják a vizitdíj beszedésének rendszerét; az első hetek tapasztalatait folyamatosan értékelik - mondta az egészségügyi miniszter a közszolgálati televízió Nap-kelte című műsorában.

Hibák még hetekig lesznek - ismerte el Molnár Lajos -, de az a bizottság, amelyet a díjfizetés technikai lebonyolításának kidolgozásáért hoztak létre, folyamatosan gyűjti a beérkező tapasztalatokat, jelzéseket, és ha szükséges, várhatóan egy hónapon múlva megteszi technikai javaslatait.
 
"Ha a bizottság szükségesnek tartja, hogy a rendszer egyszerűsítése érdekében apró technikai módosításokat tegyünk, akkor ezt három-négy hét múlva elemezni fogjuk, és azt fogjuk mondani, igen, ezt lehet még jobban csinálni, és módosítani fogjuk a jogszabályt" - fogalmazott a miniszter. Olyan esetekben, amikor nem egyértelmű, hogy a betegnek kell-e fizetnie az ellátásért vagy sem, mindig a beteg javára kell döntenie az orvosnak.
 
A kórházi struktúra átalakításáról, illetve az erről szóló végső miniszteri döntés időpontjával kapcsolatban Molnár Lajos elmondta: a törvény szerint március közepén kell kihirdetni az intézményrendszer végső szerkezetét, de "gondolkodnak" azon, hogyha előbb "összeáll" a struktúra, legyen-e előzetes tájékoztatás. Erről döntés azonban még nincs - tette hozzá a szakminiszter.
 
Az egészségbiztosítási rendszerről szólva kijelentette: jövőre egy másfajta, reményei szerint egy több-biztosítós rendszer fog működni Magyarországon.
 
Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke csütörtökön, a Liberális Egészségügyi Tanács ülése után sajtótájékoztatón azt mondta: a párt szándékai szerint a parlament az idén elfogadja azt a törvényt, amely lehetővé teszi a több-biztosítós rendszer bevezetését, és az 2008-tól már működne. Mint a pártelnök fogalmazott: az SZDSZ ragaszkodik a több-biztosítós rendszerhez.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.