2006. október. 24. 06:35 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 24. 06:38 Itthon

A Fővárosi Védelmi Bizottság szerint 200 milliós lehet a kár

A zavargások miatt bekövetkezett károk nagyságrendje közel 200 millió forintra tehető - közölte a Fővárosi Védelmi Bizottság keddre virradóan az MTI-vel.

A bizottság ülésén elhangzott, hogy hajnalban még fennakadások lehetnek a fővárosi közlekedésben, ezért a főpolgármester arra kéri a budapestieket, hogy aki teheti korábban induljon el a munkahelyére, valamint arra, hogy amennyiben lehetséges a metrót, a villamosokat, illetve a HÉV-t használják - olvasható a közleményben.

A tájékoztatás szerint egy Combino villamos is megsérült hétfő éjszaka, a károk nagyságrendje közel 200 millió forintra tehető. A védelmi bizottság közleménye szerint a Fővárosi Önkormányzat és a fővárosi intézmények mindent megtesznek azért, hogy a lehető leghamarabb normalizálódjon a helyzet a városban.

A Fővárosi Polgári Védelem is készenlétben áll, mintegy ezer rendőrnek biztosítanak takarót, sátrat és ellátást. A fővárosi kórházakba eddig közel száz sérültet szállítottak be, 15 súlyosabb sérültet ápolnak. A honvédség reggelre elszállítja azt a harckocsit, amit a tüntetők beindítottak és jelenleg útakadályt képez.

A Demszky Gábor által október 23-án 23 órára összehívott bizottsági ülésen részt vettek többek között a Budapesti Rendőr-főkapitányság, az Országos Mentőszolgálat, az Fővárosi Közterület-fenntartó ZRt., a Fővárosi Polgári Védelem, a Fővárosi Tűzoltó Parancsnokság és a Budapesti Közlekedési Vállalat Zrt. képviselői.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.