2006. szeptember. 19. 15:05 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 19. 15:03 Itthon

Rendőri védelmet kért az SZDSZ Debrecenben

Debreceni irodájának rendőri biztosítását kérte a Szabad Demokraták Szövetsége, mert hétfőről keddre virradó éjszaka ismeretlenek bezúzták a párt irodájának helyet adó társasház bejárati ajtaját - közölte Gadus István megyei pártelnök Debrecenben.

Tájékoztatása szerint a rendőrség éjszaka a helyszínelést elvégezte, ők pedig felkérték a társasház közös képviselőjét, hogy rongálás miatt tegyen feljelentést. Gadus István kijelentette, hogy az alkotmányos válságot csak alkotmányos eszközökkel lehet megoldani, ezért higgadt tárgyalásokra van szükség.

Gadus István megerősítette, hogy az SZDSZ nem kíván kilépni a koalícióból, s bár a kormányfő beszédéből sok elemmel nem értenek egyet, Gyurcsány Ferenc sok olyat mondott, ami „megmozgatja az embereket, így a liberálisokat is annak érdekében, hogy tenni kell a reformokért”.

Kovács László, az SZDSZ debreceni polgármesterjelöltje felkérte Kósa Lajos fideszes polgármestert, hogy „üljön le azzal a tömeggel, amely tegnap köztörvényes eszközökkel lépett fel követelései érdekében”.

Kovács László, aki maga is ott volt hétfőn éjszaka Debrecen főterén a demonstráló tömegben, felfedezte a Loki B-közép azon tagjait, akik nem oly régen a futballpályáján nacionalista uszítást folytattak. Kovács László bízik abban, hogy Debrecen továbbra is a „szabadság őrvárosa” marad, ezért felkérte Kósa Lajost, a város polgármesterét, hogy határolódjon el és hívja vissza az utcáról azokat, „akiknek a felajzásában tevékeny részt vállalt”.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.