2006. július. 24. 19:46 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 24. 19:50 Itthon

Fradi: május 31. után minden döntés jogellenes

A zöld-fehér klub jogi képviselője szerint a licenszadó bizottság a szabályoknak megfelelően május 31-én megadta az engedélyt az FTC-nek. A dátum azért fontos, mert a klubok a következő szezonra, a döntés ismeretében kötik meg szerződéseiket, megállapodásaikat.

A Ferencváros labdarúgócsapatát működtető FTC zRt. álláspontja szerint május 31. után az érvényben lévő klublicencszabályzat szerint minden licensszel kapcsolatos döntés jogellenes.

Petró László a zöld-fehér klub jogi képviselője a 100 százalék Fradi című lapnak elmondta, hogy a licencadó bizottság a szabályoknak megfelelően május 31-én kötelező jelleggel meghozta határozatát, melynek értelmében megadta a licenszet az FTC-nek.

"Ez a dátum azért döntő jelentőségű ebben az ügyben, mert az eddig meghozott döntések alapján kezdhetnek el tervezni a klubok a következő szezonra, ezek ismeretében kötik meg szerződéseiket, megállapodásaikat" - érvelt Petró.

A ferencvárosiak szerint július 10-én jogellenesen vonta meg a másodfokú testület az indulási jogot a klubtól, amit a zöld-fehérek tételes indoklással jeleztek az MLSZ-nek, ennek következtében a döntést július 17-én ugyanez a bizottság visszavont.

"Az MLSZ-nek a szabályok értelmében nem volt joga döntenie az ügyben, hiszen a licensz-ügyben a speciális szabályzat, azaz jelen esetben a licensz-szabályzat előírásai a mérvadóak" - jelentette ki Petró. "Az FTC kifogásolja azt is, hogy a klub három alkalommal is kérte a szövetségtől, hogy a határozatát küldje el részére, hiszen a Ferencváros továbbra sem tudja, melyik határozatot helyezték hatályon kívül, legfeljebb a sajtóhírekből következtetheti ki ezt."

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.