2006. június. 20. 08:14 MTI Utolsó frissítés: 2006. június. 20. 08:24 Itthon

Gyurcsány: zsarolásra szenvedélyesen kell válaszolni

A reformok elindításához rendbe kell tenni az eladósodott államot, nem lehet tovább halogatni a változtatásokat - nyilatkozta a Magyar Rádiónak a miniszterelnök.

"Ahhoz hogy meg lehessen csinálni mindazt az országban, amit szeretnénk - nyugdíjkorrekciós programot, átalakítani az egészségügyet, elindítani az új Magyarország fejlesztési programját (...), épül tovább az M7-es, kezdődjön a vasút-rekonstrukció - ahhoz az eladósodott államot egy picikét rendbe kell tenni" - fogalmazott Gyurcsány Ferenc.

A kormányfő szerint a közül kell választani: spóroljanak-e még egy évig, úgy, hogy ezzel közben "megfinanszíroznak" egy "hatalmas programot", vagy húzzák tovább az öt-hat éve halasztott változtatások megkezdését. Én nem akarom húzni-halasztani - szögezte le a kormányfő.

Közölte, a bejelentett intézkedésekkel együtt az idén "még mindig növekvő jövedelmek lesznek és éppen azért teszünk-veszünk, hogy 2007-ben, a legnehezebb évben, ne legyen reáljövedelem csökkenés vagy legfeljebb egy-két százalékos". "Ez egy építkező program, amelynek az elején sajnos kicsit spórolnunk kell, mert gyorsabban szaladtunk mint amennyire bírjuk" - tette hozzá.

Utalva arra az ellenzéki kritikára, miszerint a kormány éppen az aktívakat terheli a következő időszakban, azt válaszolta, hogy ez természetes, nem lehet a nyugdíjasoktól, a gyerekektől a gyesen lévőktől elvenni.

A riporter felvetésére, nem akarja-e valamivel kiegészíteni a magyar vállalkozók előtt nemrég, a kedvezőbb közterhekkel összefüggésben tett, sokak által utólag bírált kijelentését, ami szerint "el lehet menni Szlovákiába", Gyurcsány Ferenc azt mondta, hogy az ilyen zsarolásra "szenvedélyesen" és "önérzetesen" kell válaszolni.

Hirdetés
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. február. 17. 19:30

Ha Gordon Ramsay megszerette, nekünk is jó lesz? Az áldott és átkozott margarin

Nincs még egy olyan modern élelmiszer, amelyik kezdettől fogva ilyen erős érzelmeket váltott volna ki, mint a margarin. Tekintettek rá drága terméket kiváltó megmentőként, aztán a drága termék pusztítandó hamisítványaként. Egy időben méltatták azért, hogy egészséges, aztán az volt vele a baj, hogy nem, mostanában pedig mentes és fenntartható alternatívaként tálalják a gyártók. Most, hogy a margarin oldalán Gordon Ramsay-t állította versenybe egy cég, mi sem maradhattunk ki, és megnéztük: vajon tényleg össze lehet keverni a margarint a vajjal? És előállítható otthon, pálmaolaj és mindenféle adalékok nélkül?