2006. március. 30. 19:38 MTI/hvg.hu Utolsó frissítés: 2006. március. 30. 19:39 Itthon

Megállapodás született Pakson

A paksi atomerőműben több órás tárgyalás eredményeként délután a munkáltató és a szakszervezetek között létrejött a 2006. évre szóló bérmegállapodás.

A megállapodást a négy szakszervezet közül három írta alá, a Paksi Atomerőmű Dolgozóinak Szakszervezete, az Atomerőmű Ifjúsági Szervezete, és a Munkástanács, azzal a kiegészítéssel, hogy az akkor lép hatályba, ha az aláíró szakszervezetek illetékes fórumai és a Paksi Atomerőmű Rt. vezérigazgatója is jóváhagyta – mondta Mittler István, az atomerőmű kommunikációs főosztályvezetője.

A MÉSZ, a Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete holnap küldöttgyűlés elé terjeszti a bérmegállapodást. A három szakszervezettel megkötött megállapodás a 2005-öshöz képest – a személyi jövedelemadó módosító hatását is beleszámítva – 7,2 százalékos bruttó keresetnövekedést jelent, ezt viszont az atomerőmű kommunikációs főosztályvezetője nem erősítette meg. A megállapodás részleteiről a felek csak akkor nyilatkoznak, ha az érvénybe lép – mondta Mittler István.

A bérmegállapodás, ha azt valamennyi szakszervezet és a munkáltató is aláírja, a kollektív szerződés részévé válik

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.