2006. március. 13. 21:03 MTI Utolsó frissítés: 2006. március. 13. 21:07 Itthon

Fél tonna illegális húst találtak Pomázon

Mintegy 500 kilogramm illegális húst találtak a hatósági állatorvosok ugyanazon a pomázi telepen, ahol a múlt hét csütörtökön mintegy 6 tonna illegális húst fedeztek fel egy szakhatósági szemle alkalmával - erősítette meg Virsinger György Pest megyei főállatorvos az RTL Klub Híradójának információit.

A telep tulajdonosa nem tudja igazolni, hogy honnan származik a hétfőn talált csirkecombokból, pulykamellekből, és sertéshúsokból álló szállítmány - mondta Virsinger György Pest megyei főállatorvos, egyben az állategészségügyi és élelmiszerellenőrző állomás vezetője. 

A főállatorvos szerint a húsok fertőzöttségét, romlott állapotát nem is vizsgálják, mivel a jogszabály szerint a telepen folyt illegális feldolgozási tevékenységre utaló jelek, és a húsok tisztázatlan származása elégséges indokot adnak arra, hogy a húst lefoglalják, és megsemmisítsék. Virsinger György ugyanakkor közölte: a megtalált hús érzékszervi vizsgálata nem mutatta, hogy az emberi fogyasztásra alkalmatlan lett volna. 

A főállatorvos elmondta: négy tonnát az illegális termékekből hétfőn elszállítottak, a fennmaradó két tonna húst, és a hétfőn talált fél tonnát pedig kedden viszik megsemmisíteni Soltra. "Még azt is vizsgálják a szakemberek, hogy a kereskedelembe, illetve az éttermekbe hova juthatott az illegális húsból" - tette hozzá Virsinger György.

A főállatorvos szerint a vétkes cég több millió forint bírságra számíthat az ügy miatt, mivel Pomáz a baromfiinfluenza miatti zárlat megfigyelő - azaz tíz kilométeres - körzetébe esik. Ebben a zónában a húsforgalom ugyanis állatorvosi ellenőrzés alá esik - hangsúlyozta a főállatorvos.
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?