2006. március. 04. 15:54 MTI Utolsó frissítés: 2006. március. 04. 15:56 Itthon

Gyurcsány: a kormány ért a nők nyelvén

Van itt egy kormány, amelyik érti a lányok, asszonyok nyelvét, amelyik felelőssége nem egy napra, nem egy ünnepi beszédre korlátozódik, hanem áthatja politikája mindennapjait – mondta Gyurcsány Ferenc miután a közelgő nőnap alkalmából személyesen osztott piros szegfűt.

„A jóisten áldja meg valamennyi nőt, valamennyi asszonyt(...), mert csak félig léteznénk nélkülük, a másik felünket: a megértőbbet, kedvesebbet, sokszor a több munkát végezni tudót, ők hordozzák”– mondta nagy tapsot kiváltva a kormányfő Jászapátiban.

Nem szereti az álságos dolgokat, jobban kedveli azt a politikát, amely nem nőnapkor, hanem, amikor erre lehetőség van, odafigyel a nőkre – tett hozzá. „Azt tartom tisztességes nőpolitikának, amikor olyan családtámogatást csinál az ember, amellyel nem bünteti azokat, akiknek nehezebb a sorsa”– magyarázta.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.