2005. december. 09. 08:48 MTI/hvg.hu Utolsó frissítés: 2005. december. 09. 13:50 Itthon

Pártvezérek a Prima Primissima díjátadó ünnepségén

Átadták a tíz kategóriában meghirdetett Prima Primissima Díjakat csütörtökön Budapesten, a Nemzeti Színházban.

Az idén a magyar irodalom kategóriában Lázár Ervin író, a magyar színház- és filmművészet területéről Seregi László táncművész, koreográfus, a magyar képzőművészek közül Sváby Lajos festőművész vehette át a Prima Primissima Díjat.

A magyar tudomány területéről Kornai János közgazdász, a magyar oktatás és köznevelés kategóriájában Kozma Imre lelkész, a magyar építészek közül Csete György részesült elismerésben.

A magyar írott sajtóból Tamás Ervin újságíró, az elektronikus sajtó területéről Friderikusz Sándor szerkesztő lett a kategória győztese.

A népművészet és közművelődés témájában a Szentendrei Skanzen, a zeneművészet területéről Ránki Dezső zongoraművész nyerte el az elismerést. A közönségdíjat Csókay András idegsebész vehette át.

Demján és Csányi pénztárcájából

A Prima Primissima Díjat és alapítványt 2003 nyarán alapította Demján Sándor üzletember, a TriGránit Rt. elnöke a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnökségének közreműködésével.

Az alapítvány tíz év alatt a Demján Sándor által felajánlott, több mint 1,65 milliárd forint értékű díjak odaítélésével a "kiemelkedő teljesítményeket" kívánja középpontba állítani.

A primissimák, vagyis a kategóriák győztesei 50 ezer eurót kapnak, míg a többi jelölt (prima) tíz-tízezer euró díjazásban részesül. A közönségdíjas ugyancsak 50 ezer eurót kap minden évben, ezt az összeget Csányi Sándor magánvagyonából ajánlotta fel.

Politikusok egy „politika felett álló” ceremónián

"Ez a díj kategóriájában a legmagasabb összegű elismerés ma Magyarországon" - mutatott rá a gálán Dobó Kata színész, aki Vitray Tamás újságíróval, az elektronikus sajtó kategóriájának 2003-as győztesével közösen vezette a díjkiosztó műsorát. Hozzátette, hogy az elismerés nem csak egy díj, hanem "nemzetegyesítő ügy" is, hiszen az alapító, Demján Sándor szándéka szerint felette áll a politikának.

Mint mondta, mi sem jelképezhetné ezt jobban, mint az, hogy a díjkiosztón köszönthetik Szili Katalint, az Országgyűlés elnökét, Lomnici Zoltánt, a Legfelsőbb Bíróság elnökét, valamint valamennyi parlamenti párt elnökét: Dávid Ibolyát (MDF), Hiller Istvánt (MSZP), Kuncze Gábort (SZDSZ) és Orbán Viktort (Fidesz).

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.