2004. szeptember. 20. 14:18 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Itthon

Nyilvánosságra hozták a Prima Primissima díjra jelöltek névsorát

Tíz kategóriában az idén is harminc művészt, tudóst, építészt és más közéleti személyiséget, kollektívát jelölt Prima Primissima-díjra az azonos nevű alapítvány és a díj mellett működő társadalmi tanácsadó testület.

Az elismerést Demján Sándor üzletember tavaly nyáron alapította a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) támogatásával. Az alapítvány tíz év alatt a Demján által felajánlott több mint 1,65 milliárd forint értékű díjak odaítélésével a kiemelkedő teljesítményeket kívánja középpontba állítani. A Prima Primissimák kategóriánként évente, személyenként 50 ezer eurót kapnak, jutalmuk továbbá a Zsolnay porcelángyár által készített Kincsem-szobor.



Az idén a magyar irodalom kategóriában Jókai Anna írót, Juhász Ferenc költőt és Závada Pál írót jelölték a díjra.



A magyar színház- és filmművészet területéről Garas Dezső színművész, Szabó István filmrendező és Udvaros Dorottya színművész a jelölt.



A képzőművészet kategóriában Kokas Ignác festőművész, Korniss Péter fotóművész és Melocco Miklós szobrászművész, míg a tudósok közül Csányi Vilmos akadémikus, Kosáry Domokos akadémikus és Vargyas Lajos néprajztudós neve került a listára.



Az oktatás és köznevelés területéről Grétsy László nyelvészt, a Mindentudás Egyetemét és Szabó Dénes karnagyot, tanárt jelölték. A jelöltek között szerepel továbbá Bán Ferenc, Dévényi Sándor és Marosi Miklós építész.



Az írott sajtó kategóriában Bánki András és Váncsa István újságíró, valamint a Vigília című folyóirat, míg az elektronikus sajtó területéről a Duna tévé kollektívája, Simon András újságíró és Szepesi György újságíró a jelölt.



A népművészet és közművelődés témájában Bene István kovácsmester, a Kaláka együttes és Padisák Mihály népművelő, a zeneművészet területéről a Benkó Dixieland Band, Kocsis Zoltán zongoraművész és Presser Gábor előadóművész, zeneszerző szerepel a primák listáján.
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.