Papa vallomását is felhasználnák a maffiaperben
A Radnai László és tíz társa ellen folyó büntetőperben, az elsőrendű vádlott védője, Sándor István egykori nyomozónak, egy másik bűnügyben tett tanúvallomásáról készült jegyzőkönyvét adta át a bíróságnak, a Kecskeméten folyó per csütörtöki tárgyalási napján.
A Bács-Kiskun Megyei Bíróságon május óta, fokozott biztonsági intézkedések mellett folyó maffia-perben Radnai Lászlót és tíz társát emberölés előkészületével, fegyvercsempészettel és lőfegyverrel történt visszaéléssel vádolja az ügyészség.
Fodor Endre tanácsvezető bíró jegyzőkönyvezte, hogy a fővárosban folyó büntetőperben két héttel ezelőtt hallgatták ki tanúként Sándor István, nyugalmazott rendőr alezredest. Az egykori nyomozó vallomásában Boros Tamás szerepe is szóba kerül, aki egyébként Sándor Istvánnak az informátora volt.
Az ezzel kapcsolatos jegyzőkönyvi kivonatot a védő benyújtotta a bírósághoz azzal, hogy a Boros Tamásra vonatkozó tanúvallomás felolvasását mérlegelje. A védő nem kezdeményezte Sándor István tanúkénti kihallgatását a Radnai-perben. A tanácsvezető bíró a jegyzőkönyv hivatkozott részének felolvasásáról, annak megismerése után dönt.
Radnai üzletelt Borossal
Az Aranykéz utcai robbantásban megölt Boros Tamás korábban Radnaival is tartott kapcsolatot. Az elsőrendű vádlott korábban elmondta, hogy egy alkalommal Borossal Kecskeméten járt, egy "üzleti" lehetőség miatt, ami végül nem jött létre.
Az MTI információi szerint, Sándor István tanúvallomása az egykori Conti Car Kft.-re is vonatkozik, melyben Radnai volt az egyik tulajdonos.
A csütörtöki tárgyalási napon a bizonyítási eljárás folytatódott. Ügyészi indítványra kísérelnek meg beazonosítani egy lehallgatott telefonbeszélgetésben, a háttérben hallatszó, kézigránátok megrendelésére vonatkozó szövegrészt.
A műszaki szakértő véleménye szerint, szövegazonosító összehasonlító minta alapján nagy valószínűséggel meg tudja állapítani, hogy ki beszélt. A vádlottak hozzájárultak ahhoz, hogy hangmintát vegyenek tőlük.
Radnai elismerte, hogy a bizonyítási eljárásban "előkerült" másik telefonja valóban létezett, de nem az övé volt. Kijelentette, hogy eddig azért nem beszélt róla, mert sem a vádhoz, sem a vádiratban foglalt személyekhez nincs köze. A bíró kérdésére nem kívánta megnevezni a tárgyaláson, hogy ki vásárolta neki a telefont. A híváslisták azonosítása alapján azonban kiderült, hogy a ritkán használt telefon számát, az ötödrendű vádlott is ismerte.
Elhúzódhat a per
Fodor Endre bíró közölte, hogy a hemogenetikai vizsgálat elhúzódása miatt előfordulhat, hogy decemberben nem lesz tárgyalás, mert a bizonyítási eljárás, a DNS összehasonlító vizsgálat kivételével, november végére befejeződik.
A november 8-ai tárgyalási napon, a tanácsvezető bíró ismertetett egy bűnügyi szakértői véleményt, mely szerint a lefoglalt fegyverekről DNS kinyerésére alkalmas vizsgálati mintát tudtak menteni. A felolvasott irat szerint azonban a vádlottaktól vérmintát kell venni, melyek alapján DNS összehasonlító vizsgálatot fognak végezni, mely 4-6 hétig is eltarthat. A bíró elmondta, hogy a szakértői vélemény megérkezése után zárja le a bizonyítási eljárást, és utána kezdődhetnek meg a várhatóan hosszú perbeszédek.