2005. október. 07. 12:44 MTI Utolsó frissítés: 2005. október. 07. 13:02 Itthon

MTV: panaszt tett a volt kurátor

Panaszt tett a Fővárosi Főügyészségen Pós Péter, a Magyar Televíziót ((MTV) felügyelő közalapítvány volt kurátora, aki erről pénteken tájékoztatta az MTI-t.

A kurátor elmondta, azért tett panaszt, mert egy kerületi vádhatóság bűncselekmény gyanújának hiányában elutasította, hogy vizsgálatot indítson az MTV több, korábban benyújtott szerződésének ügyében. Közölte: panaszát arra alapozza, hogy e héten újabb három szerződés iratait nyújtotta be, márpedig a napokban kézhez vett elutasító végzés szerint "abban az esetben, ha elévülési időn belül olyan új körülmények merülnek fel, melyek bűncselekmény gyanúját alátámasztják, a büntetőeljárás lefolytatására nyílik lehetőség".

Szavai szerint a két iratcsomóban lévő szerződések azt mutatják, hogy nem egy egyszeri jogellenes szerződéskötésről volt szó, hanem folyamatról, amelyre az először benyújtott szerződésmásolatok "mindössze példaként szolgáltak". Pós Péter, aki korábban a Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumának társadalmi delegáltja volt, két hete fordult a vádhatósághoz három szerződés ügyében, amelyeknél szerinte visszaélések történtek.

Az e héten benyújtott, újabb ügyek egyike "többmilliós ügyvédi szerződésekkel", a másik karrier-tanácsadással kapcsolatos, míg a harmadikban az MTV stájlisztja, vagyis arculattervezője - hétszámjegyű összegről szóló - szerződésének iratait nyújtotta be a vádhatóságnak.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.