2005. szeptember. 03. 11:44 MTI Utolsó frissítés: 2005. szeptember. 03. 11:49 Itthon

Szili jobban hangsúlyozná a szociáldemokrata jellegét

Szili Katalin szerint a jelenleginél jobban kellene hangsúlyozni az MSZP szociáldemokrata jellegét; az Országgyűlés elnöke erről a Népszavának adott szombati interjúban beszélt.

"Úgy vélem, a pártnak sokkal jobban kellene a szociáldemokrata jelleget hangsúlyoznia, mint ahogy most teszi" - válaszolta a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és a közte levő különbséget firtató kérdésre Szili Katalin, aki korábban négy évig dolgozott a párt elnökhelyetteseként, de most nincs semmilyen formális pozíciója.

Úgy fogalmazott, a szocialista-liberális kormány végzi a maga dolgát, és az MSZP-nek ehhez képest kell felmutatnia, hogy ettől balra áll. Szavai szerint szociáldemokrataként az igazságosság, a szolidaritás alapelvei szerint dolgoznak. "Elfogadom, hogy a versenyképesség fontos, de amit ezzel nyerünk, azt csakis a társadalmi igazságosság elvei alapján oszthatjuk el. Azt szeretném, ha az emberek ezt nemcsak elhinnék rólunk, de ezt tapasztalnák is a mindennapokban" - nyilatkozott.

Szili Katalin elmondta: közte és a kormányfő között vannak elvi viták, de mindketten azért dolgoznak, hogy a baloldal a választáson a lehető legtöbb szavazatot érje el. Hét elején beszélgetett Gyurcsány Ferenccel, megállapították, hogy köztük "korrekt az együttműködés, még akkor is, ha ez időnként vitákkal terhelt". Szili Katalin úgy látja: nyolc hónappal a választások előtt az MSZP-nek minden esélye megvan az újabb győzelemre. Ő maga jövőre
negyedszer is nyerni szeretne választókörzetében. 

A választási kampánybeli esetleges szerepvállalása kapcsán megjegyezte: mindent megtesz azért, hogy az MSZP sikeres legyen, ő egészen más köröket, más embereket tud megszólítani, mint például a fővároshoz kötődő képviselők.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.