2005. július. 13. 12:40 Utolsó frissítés: 2005. július. 13. 12:45 Itthon

Medián: nő a Fidesz előnye, népszerűbbek a fideszes vezetők

A szavazási hajlandóság továbbra is igen alacsony, és az MSZP szimpatizánsai kevésbé elszántak, győzelmi esélyeiket illetően pedig kevésbé derűlátóak, mint a Fidesz-MPSZ hívei. A HVG megbízásából készült legfrissebb Medián-elemzés szerint továbbra is a Fidesz-MPSZ áll jobban a pártok versenyében.

A holnap a standokra kerülő HVG-ből kiderül, hogy a Medián friss felmérése szerint a teljes szavazókorú népességre vetítve az elmúlt fél évben az MSZP támogatottsága 23 és 27 százalék között, a Fideszé 31 és 35 százalék között változott. Július elején 35–27 volt az állás a Fidesz javára.

Nyár közepén csak a szavazók kevesebb mint fele mondja, hogy biztosan elmegy szavazni. Közöttük a Fidesz előnye 15 százalékpontra nőtt az MSZP-vel szemben (47–32). Még nagyobb a különbség azok körében, akik szavazásukat biztosra veszik, és pártot is meg tudnak–akarnak jelölni: 53–36 a Fidesz javára.

A többi párt közül 2005 közepén egyedül az SZDSZ-nél látszik úgy, hogy talán sikerül megugrani az ötszázalékos parlamenti küszöböt.

A politikusok népszerűsége jelentősen emelkedett a korábbihoz képest. Szignifikáns (öt százalékos vagy annál nagyobb) csökkenést egyedül Szili Katalinnál mért a Medián. Július elején jelentősen nőtt az ellenzéki politikusok elfogadottsága: Orbán Viktoré 7, Schmitt Pálé 9, Pokorni Zoltáné és Áder Jánosé 5–5 százalékkal. A kormánypárti politikusok közül Kóka János viszi a prímet ismertségének 16, elfogadottságának 10 pontos emelkedésével. Demszky Gábor megítélése is 6 százalékkal jobb, mint júniusban.

A Medián-felmérés részletes eredményeiről és közhangulatot befolyásoló folyamatokról bővebben a HVG csütörtökön utcára kerülő számában olvashat!

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.