2005. március. 28. 16:07 MTI Utolsó frissítés: 2005. március. 28. 16:09 Itthon

Horn Gyula még nem tudja, lenne-e államfő

Horn Gyula rövidesen dönt arról, hogy vállalja-e a jelölést a köztársasági elnöki posztra. A szocialista politikus, országgyűlési képviselő, aki 1994 és 1998 között az ország miniszterelnöke volt, hétfőn az InfoRádiónak nyilatkozott az államfőjelölés kérdéseiről.

Horn Gyula elmondta: már "puhatolództak" nála az MSZP tagjai és az utca embere is. Hozzátette: végiggondolja, hogy egy köztársasági elnöknek a mostani helyzetben milyen feladatai vannak, és ezután dönti el, hogy benevez-e vagy sem a köztársaságielnök-jelöltek közé. Április 15-én dönt az MSZP kongresszusa, most az egyeztetés folyik - emlékeztetett Horn Gyula.

"Ez egy folyamat, amelynek egy részébe én is beszálltam" - tette hozzá az exminiszterelnök, aki a héten, vagy a jövő héten tud nyilatkozni arról, hogy mi lesz a végleges döntése a köztársaságielnök-jelöltséget illetően.

Arra a kérdésre, hogy az államfővel szemben kívánalom a pártsemlegesség, a nemzet egységének képviselete, a volt szocialista miniszterelnök úgy reagált: "én mindig arra törekedtem, hogy nemzeti egységet tudjunk felmutatni, főképpen olyan ügyekben, amelyek lényegbe vágó nemzeti érdekeket jelentenek".

Az exkormányfő szerint "a köztársasági elnöki tisztségen nem kell fiatalítani", mert ott fontosabb a tapasztalat, a rutin, a széles látókör. Magyarországon elő kell segíteni a politikai kultúra meghonosodását, hogy kiszámítható legyen - fogalmazott Horn Gyula.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.