Szétszakadt a Fidesz gyöngyösi szervezete
Egyszerre 19-en léptek ki Gyöngyösön a Fidesz helyi szervezetéből. A párt választókerületi elnöke notórius elégedetlenkedőknek nevezte a kilépőket.
A kilépők csoportja nevében Tóth Richard szerdán azt mondta: döntésük oka, hogy a Fidesz helyi vezetésének nem sikerült integrálnia a jól szervezett és aktív helyi polgári köröket. Hozzátette, hogy a kilépésekről levélben értesítették Orbán Viktor pártelnököt és Kövér Lászlót, a választmány elnökét is.
A csoport szóvivője hangsúlyozta, hogy a 19 kilépő a gyöngyösi Fidesz-szervezet aktív tagjainak felét jelenti.
A kilépők szerint - mint azt Tóth Richard elmondta - a szűk látókörű, saját érdekeiket a párt érdekei elé helyező vezetők miatt lehetetlenné vált a csoport jogszerű működése. A helyi vezetés - tette hozzá - alapszabály-ellenes, kierőszakolt tagfelvétellel akadályozta meg az elnökség visszahívását. Ugyanakkor előkészítetlennek és elsietettnek tartják a választókerületi elnök megválasztását, illetve mondvacsinált vádak nyomán került sor két helyi Fidesz-tag kizárására a pártból.
"Meggyőződésünk, hogy tömeges (...) kilépésünkkel felhívjuk a párt vezetőinek a figyelmét (...), még nincs késő a következő választásokig, hogy új, hiteles emberekkel egy, a jobboldali választókat igazán képviselő, megújult Fidesz-csoport alakulhasson" - mondta Tóth Richard.
Tuzáné Takács Zsuzsanna, a párt választókerületi elnöke - ami országgyűlési képviselő-jelöltséget is jelent egyben - notórius elégedetlenkedőknek nevezte a kilépőket. Egyben emlékeztetett arra, hogy a választókerületi elnököt nem a csoport választja, hanem Orbán Viktor pártelnök jelöli ki, a helyiek ajánlása alapján. Mint mondta, az ajánlást a tagság négyötöde, a négy tagú választókerületi tanács pedig egyhangúan támogatta, és a folyamat több hónapot vett igénybe.
Akiknek nem elég radikális a Fidesz politikája, olyan pártot kell keresniük, ami radikálisabb - reagált a kilépés hírére Tatár László, a helyi szervezet elnöke. Hangsúlyozta, hogy a gyöngyösi csoport az alapszabálynak megfelelően, demokratikusan működik, a kilépések nyomán pedig erkölcsileg megerősödik az egyébként 82 tagú szervezet.
Közlése szerint a kilépők valamennyien egy bizonyos polgári körhöz köthetőek. Nem volt váratlan a lépésük, hiszen korábban ugyanők terjesztettek be bizalmatlansági indítványt a helyi pártvezetés ellen. A kizárásokkal kapcsolatban Tatár László hangsúlyozta, hogy a döntést nem a gyöngyösi csoport, hanem a megyei elnökség hozta, a végső döntést pedig - fellebbezés nyomán - a párt országos etikai bizottsága mondja ki.