Több milliárd fényévnyire lévő galaxisokról készítettek képet a csillagászok egy különleges eljárással, így sikerült megörökíteni, ahogy két galaxis éppen egymásba olvad.
A chilei Atacama-sivatagban lévő távcsőrendszer mellett a Hubble űrteleszóp és több távcső közösen dolgozott azon, hogy elkészítsék a legjobb képet arról, ahogy két galaxis összeolvad.
A képeken az "előtérben" egy élére állt galaxis látható, amely úgy néz ki, akárcsak a mi galaxisunk, a Tejútrendszer, ha az oldalról néznénk - ez az átlós csík a fotókon. A kutatók ezt a galaxist használták fel úgynevezett "gravitációs lencseként", hogy felnagyítsa a mögötte lévő dolgokat, így azt is, ahogy a távolban két galaxis éppen összeolvad. Ha megnézzük a képeket, azokon az átló körül egy majdnem teljes kört adnak ki az éppen összeolvadó galaxisok.
Bár csak most sikerült lekapni a galaxisok összeolvadását, a megörökített eset valójában több milliárd éve történt, akkor amikor a tudósok szerint most 13,7 milliárd éves világegyetem még csak fele ennyi idős volt - a több milliárd fényévnyire található galaxisok fénye ugyanis csak mostanra élt el hozzánk, ezért lehetett most megörökíteni a jelenséget.