Nem csitul a botrány Győrben amiatt, hogy tovább húzódik a 2014-es kézilabda EB-nek helyet adó új sportcsarnok ügye.
Nem csitul a botrány Győrben amiatt, hogy tovább húzódik a 2014-es kézilabda EB-nek helyet adó új sportcsarnok ügye. Még mindig csak egy megrendelt tanulmánynál tart a városvezetés, ebben azt kellene taglalni, hogy mennyi pénzből és mekkorára lehetne átépíteni a győri Magvassy Sportcsarnokot. A tanulmány állítólag novemberben elkészül.
Borkai Zsolt polgármester - aki egyben a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is - nem kertelt és elmondta: kizárólag akkor építhető meg a csarnok, ha megfelelő uniós és helyi vállalkozói forrással tudják ezt megtámogatni. Hozzátette: a 2012-es költségvetés tervezetének ismeretében hozta a városvezetés azt a "bölcs döntést", hogy eredeti formájában nem vág neki a vállalkozásnak.
"Nem adtuk fel annak lehetőségét, hogy ha nem is érkeznek ilyen támogatások, ennek ellenére Győrben ne egy 2000-2500 főt befogadó csarnokkal rendelkezzünk csak, hanem egy ennél jóval nagyobbal" - fogalmazott a városvezető.
A fideszes polgármester szeptember 27-én jelentette be, hogy egy ekkora beruházás tervezésénél számoltak a társasági adóra vonatkozó kedvezmények igénybevételi lehetőségével, és azoknak a nagyvállalatoknak a támogatásával, amelyeknek érdeke, hogy ilyen létesítmény épüljön Győrben.
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.