A városarculati tanácsnokkal december 31-ével bontott szerződést a főpolgármester.
A városarculati tanácsnokkal december 31-ével bontott szerződést a főpolgármester. Szűcs Somlyó Mária kommunikációs igazgató szűk szavú közleményében az okokra nem tért ki.
Az Index megkereste Bojárt, aki csak annyit mondott, hogy délután kapott egy telefont Tarlós kabinetfőnökétől, aki közölte vele a döntést, és abban maradtak, hogy szerdán találkoznak. A döntés okairól Bojár nem tudott nyilatkozni. Mivel nincs hivatalos tájékoztatás, marad a találgatás.
Az egyik ilyen ok lehet egy Heti Válasz cikk. A szerződés váratlan felmondása előtt egy nappal jelent meg a Heti Válaszban egy cikk, amiben bőségesen idéznek a BKV-s nyomozások papírjaiból.
A hetilap szerint "a Demszky Gábor ex-főpolgármesternek gazdasági, politikai hátországot teremtő főtanácsadó, Mesterházy Ernő aktájában ez áll: letartóztatása után egy férfi jelent meg szigligeti luxusingatlanánál, "és onnan egy fehér színű kis furgonnal iratokat szállított el". A lap ügyészség információkra hivatkozva azt írta, hogy "a nyomtakarítót Bojár Iván Andrásnak hívják".
Bojár építészeti szaklapja, az Octogon, tavaly egy teljes számban foglalkozott támogatólag Csipak Péter - azóta megbukott - belvárosi Zeppelin-projektjével is.
De Bojár állt a tabáni szőlődomb terve mögött is - ez sem volt teljes siker, mert kipusztultak az oltványok.
Bojár Iván András az előző ciklusban az SZDSZ fővárosi képviselője volt, ezért Tarlós liberális emberei között tartották nyilván a jobboldalon.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.