Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2012. március. 06. 11:33

Prága megint leverte Budapestet

London, Párizs és Moszkva a három dobogós az áruház láncok terjeszkedése szempontjából legígéretesebbnek tartott...

London, Párizs és Moszkva a három dobogós az áruház láncok terjeszkedése szempontjából legígéretesebbnek tartott legjobb tíz város közül – tudtuk meg a Jones Lang LaSalle nemzetközi ingatlan ügynökségtől, amely összesen 55 európai városban 150 ismert hálózat jelenlétét vizsgálta. Érdekes, hogy Prága befért a legjobbak közé, Budapest viszont nem, de ezen nem lepődtünk meg.

 A legvonzóbb városok sorrendje:

1. London

2. Párizs

3. Moszkva

4. Madrid

5. Milano

6. Prága

7. München, Barcelona, Isztambul

10.Róma

A kereskedők hosszabb távra terveznek, bővülésük nem állt le, csak lelassult. Ugyanakkor a nagy nevek ragaszkodnak ahhoz, hogy egy városon belül a legjobb helyeket szerezzék meg vagy tartsák meg, s mivel ma a bérlő az úr, ez általában azt jelenti, hogy nyomott áron tudnak bérleti szerződést kötni - a bérbeadó ugyanis még ennek is örül.

A JLL egyik szakértője szerint mindez rossz hír az úgynevezett másodlagos helyszíneknek vagy városoknak, mert így ezeken a pontokon egyrészt magasabb lesz a kihasználatlanság, másrészt még kisebbek lesznek a bérleti díjak. Ráadásul beruházásaik átgondolására készteti a bevásárlóközpontok fejlesztőit is.

Érdekes ugyanakkor, hogy egyes nem régiben nyílt plazák kifejezetten jól kapták el a fonalat. Ilyen például Londonban a tavaly ősszel átadott Westfield központ, amelyben olyan márkák is megjelentek, amelyek a környéken eddig soha.Vannak emellett kevésbé felfedezett városok is Nyugat-és Észak-Európában, ahol a piac elbírhat még több nagy nemzetközi hálózatot is, ilyen például Göteborg, Oslo, Lyon, Malmö, Helsinki.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.