Több mint százan vettek részt a Krisna-völgyi háromnapos élőfalu találkozón.
Több mint százan vettek részt a Krisna-völgyi háromnapos élőfalu találkozón. Az indiai ízeken kívül téli sétára is elvitték a résztvevőket: megnézhették a tehenészetet, a pincét, vagy éppen azt, hogyan működik a malom, illetve a nádgyökérzónás szennyvíztisztító - számolt be a sonline.hu.
Az Öko-völgy Alapítvány mintaterülete a Krisna-völgyi ökofalu, ahol 1993 óta valósítja meg több mint száz ember a fenntartható életmódot a mindennapokban. A lap szerint 2011-ben tapasztalták először, hogy ugrásszerűen megnőtt a városból falura költözni vágyók száma. Ezek az emberek falun nem a városias életforma folytatásában, hanem önellátásban gondolkodnak.
A tapasztalatok átadásával szeretnék segíteni ezt a folyamatot, a mostani élőfalu találkozóhoz hasonló rendezvényeket, tanfolyamokat szerveznek és online felületeken, kiadványok segítségével információs központként is működnek.
A bemutatkozó ökofalvak között ott volt egy másik somogyi település is, Visnyeszéplak. Azt olvastuk a portálon, hogy a 90-es években egy kihalás szélén álló falut vettek birtokba olyan fiatalok, akik a fogyasztói társadalomtól független életmódot szerettek volna. Amikor odakerültek, alig laktak ott harmincnál többen, ma már százötvenen vannak.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.