Ismerősünk azt mondta, hogy sok a macera a galériákkal, főleg, ha fából készül. Igaz ez? - kérdezte egyik olvasónk.
Ismerősünk azt mondta, hogy sok a macera a galériákkal, főleg, ha fából készül. Igaz ez? - kérdezte egyik olvasónk. Vida Ferenc építőipari szakértő azzal válaszolt, hogy feltétlenül javasolja egy ilyen építését a jobb kihasználtsághoz.
A jól megtervezett és stabilan megépített galéria segítségével megnő az életterünk, és teljesen más lesz a lakás komfortérzete is egyben. A galériaépítés is, mint megannyi építőipari szakmunka, odafigyelést igényel.
"A galéria anyaga lehet fa, lehet fém, de láttam már műanyag kivitelben is. Illetve ezeket az anyagokat lehet tetszés szerint kombinálni is. A fának van egy alap szépsége, melyet még növelni lehet a megmunkálással, a korlátok, láblécek elhelyezésével, milliónyi forma és lehetőség létezik, csak a képzeletünk, és a pénztárcánk szabhat határt. Praktikus megoldásként tudnám javasolni, a gyerekszoba elhelyezését a galérián" - fűzte hozzá a lakasfelujitas1.hu honlapot üzemeltető szakember.
Azt tanácsolta, hogy a lépcső kialakításánál fokozott figyelemmel járjunk el. A normál lépcső fellépője 17-19 cm. Az ennél nagyobb fellépők, és a kisebbek is egyaránt kényelmetlenek.
A mérettől és az anyag típusától függően az anyagköltség meghaladhatja a 300 ezer forintot, a kivitelezés ennek kb.fele, de lehet drágább is, ha bonyolult a szerkezet vagy maga a helyiség. A fenyő 20-35 ezer forint négyzetméterenként, a fém tartóelemekre is kell legalább 50-100 ezer forintot szánni, igaz, ezeket inkább kisebb üzleteknél veszik igénybe - derül ki az Ingatlanmenedzser internetes adatgyűjtéséből.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.