Budapesten 8 százalékkal drágultak a hotelszobák, átlagosan 78,30 euróra növekedtek az év első két hónapjában - derül...
Budapesten 8 százalékkal drágultak a hotelszobák, átlagosan 78,30 euróra növekedtek az év első két hónapjában - derül ki a hotel.info összegzéséből.
Kevésbé vigasztaló, hogy Rio de Janeiroban a a karnevál ideje alatt újabb emelkedésre lehet számítani, illetve az, hogy a legtöbb nagyvárosban 4-6 százalékkal kerül többe egy-egy szoba 2011 azonos időszakához képest.
Moszkva újra a legdrágább úti cél az európai fővárosok közöt, azonban az előző évhez képest a szállásköltségek enyhe 1%-kal 183,42 euróra csökkentek. A 2. helyen Oslo, a norvég főváros áll 160,76 eurós szállásköltséggel.
A Varsóban megfigyelhető átlagosan 4,38%-os költségemelkedés minden bizonnyal a néhány hónap múlva részben Lengyelországban megrendezésre kerülő labdarúgó Európa-bajnokság előhírnöke. Budapesten szintén erőteljesen emelkedtek a szobaárak és éves összehasonlításban 8,06%-kal 72,46 euróról 78,30 euróra nőttek.
Az euróövezetből érkező szállóvendégeknek különösen mélyen zsebbe kellett nyúlniuk, ha februárban szobát foglaltak Sydneyben. A szállodai költségek átlagosan 19,95%-kal nőttek, különösen azért, mert az euró éves összehasonlításban jelentősen gyengült az ausztrál dollárhoz képest. A világ több más nagyvárosában, mint például Szingapúrban, Zürichben vagy Tokióban alapvetően szintén az euró gyengülésére vezethető vissza a szállásköltségek növekedése.
Rio de Janeiró a 20%-kal megemelkedett, átlagosan 188,17 eurós szobaáraival a 2. helyre került. Ez nem meglepő, hiszen a Cukorsüveg-hegy alatt elterülő város a karnevál ideje alatt -amely 2011-ben márciusra esett- évente több mint 1 millió látogatót vonz.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.