Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. november. 04. 12:26

Kicsi lehet a fogda a nyírségi áramtolvajoknak

Tizennégy embert vettek szabálysértési őrizetbe az áramlopások felderítésére szervezett ellenőrzési akció során három...

Tizennégy embert vettek szabálysértési őrizetbe az áramlopások felderítésére szervezett ellenőrzési akció során három szabolcsi településen - közölte a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken.

Fedor Rita tájékoztatása szerint a rendőrök és az áramszolgáltató szakemberei a Ramocsaházán, Leveleken és Baktalórántházán csütörtökön és pénteken tartott akció keretében 43 fogyasztói helyet ellenőriztek, ezek közül 28 helyszínen tártak fel jogellenes áramhasználatot.

Az akciónak kettős célja volt: egyrészt a hálózatveszteség csökkentése, másrészt a szerződés nélküli áramvételezések miatt tömegesen fennálló élet- és balesetveszélyes állapotok megszüntetése. 

A  rendőrség tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt 19 emberrel szemben indított szabálysértési eljárást, közülük 14 embert szabálysértési őrizetbe vettek, valamint további 6 ember ellen lopás, egy ellen pedig csalás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást. 

A tapasztalatok szerint a gyanúsítottak egy része úgynevezett akasztásos módszerrel lopta az áramot az utcai vezetékről, többen pedig a házukban található fővezetéket csapolták meg. Az ellenőrzött házaknál ezekkel az életveszélyes módszerrel, lopott villamos energiával működtették az elektromos áramot fogyasztó berendezéseket - mondta a szóvivő. A szabálysértési őrizetbe vett embereket a rendőrség gyorsított eljárás keretében 72 órán belül bíróság elé állítja - jegyezte meg Fedor Rita.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.