Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. november. 29. 12:45

Januártól ismét drágul a vízdíj

A jövő évi - állami tulajdonban lévő közüzemi - ivóvíz- és csatornadíjak 4,2 százalékkal nőnek.

A jövő évi - állami tulajdonban lévő közüzemi - ivóvíz- és csatornadíjak 4,2 százalékkal nőnek. Az emelés mértéke az infláció alatt marad.

A vidékfejlesztési miniszter rendelettervezete a kormány honlapján jelent meg. A díjmegállapítás az öt regionális víziközmű szolgáltatási területét érinti. Az új lakossági árak szerint a legalacsonyabb tarifa az Északmagyarországi Regionális Vízművek Zrt.-nél várható: 214 forint köbméterenként.

A legmagasabb vízdíjat a Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. körzetében kell fizetni, maximum 601,9 forintot köbméterenként. A lakossági csatornadíjaknál a legkevesebbet, 270 forintot a tatabányai székhelyű Északdunántúli Vízmű Zrt. kérheti el, míg Szolnok térségében ez a tarifa 542 forint is lehet.

A víz- és csatornadíjak között az egyes régióknál komoly eltérés is tapasztalható, mert az árakat nagyban meghatározza az adott terület földrajzi helyzete és a népsűrűség. Orbán Viktor korábban bejelentette: a gáz, áram és távhő után a víz-, a csatorna- és a szemétszállítást is hatósági árassá teszik.

Jelenleg az ország több mint 400 szolgáltatója különböző módokon határozza meg a víz- és csatornadíjakat, a víz árában hétszeres, a csatornadíjakban még ennél nagyobb különbségek is lehetnek országszerte. Az árak egységesítésére már korábban is merültek fel ötletek, technikai akadályok miatt azonban ezeket rendre elvetették.

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.