Ingatlan ingatlanmenedzser.hu 2011. december. 19. 11:14

Holnap még ne vegyen kínai ingatlant!

A kínai statisztikai hivatal  által megfigyelt 70 kínai nagy és közepesen nagy város közül - a szeptemberi 17 és az...

A kínai statisztikai hivatal  által megfigyelt 70 kínai nagy és közepesen nagy város közül - a szeptemberi 17 és az októberi 34 után - novemberben már 49-ben csökkent az ingatlanok ára az előző hónaphoz képest  - jelentette a pekingi hivatal vasárnap.

Sanghajban is csökkennek az árak

Tizenhat további helyen nem változtak az árak októberhez képest, vagyis mindössze öt városban drágultak az ingatlanok a  múlt hónapban. Az árak Pekingben és Sanghajban 0,4 százalékkal mérséklődtek, a legnagyobb mértékű, 0,7 százalékos árcsökkenést a közép-kelet kínai Nancsing (Nanjing) városában jegyezték  fel.

A pekingi kormány sorozatos kamatláb-emeléssel, a kötelező önrész arányának megnövelésével, a második és harmadik ingatlanok vásárlásának korlátozásával próbálja már bő másfél éve fékezni az ingatlanárak növekedését. Egyes városokban, így Sanghajban és Csungkingban (Chongqing) ingatlanadót is bevezettek.

A kínai gazdasápolitika 2012-es irányát meghatározó múlt heti éves konferencián a kelet-ázsiai ország vezetői az ingatlanpiaci szigorítások fenntartását és a hitelek bővülésének korlátok közt tartását jelentették be, hogy az ország ingatlanárai "ésszerű szintekre" térjenek vissza. A szakértők jövő év vége előtt így nem is számítanak jelentős lazításra. A Kínai Népi Egyetem november végi tanulmánya szerint ez legkorábban 2012 harmadik negyedévében valószínű, addigra ugyanis a csökkenő árak már a gazdasági növekedést is lelassíthatják az építőipar teljesítményén keresztül

Tudatos otthon
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.