A TriGranit szakértői szerint van még tér értéknövekedésre, Lengyelország és Románia másodlagos városaiban pedig...
A TriGranit szakértői szerint van még tér értéknövekedésre, Lengyelország és Románia másodlagos városaiban pedig komoly vásárlóerő és igény van minőségi kiskereskedelemre, ami jelentős fejlesztési potenciált hordoz magában - mondta Török Árpád, a cég vezérigazgatója.
Ugyanez elmondható az irodapiacról is; Közép-Európában nagyságrendekkel kevesebb az egy főre eső irodaterület mérete, mint Nyugat-Európában. Ebből az következik, hogy az eddiginél lassabb, stabilabb fejlesztési növekedésre van tér a régióban, hosszú távon továbbra is stabil befektetési eszközök maradnak a régiós ingatlanok.
A jelenlegi árazási szintek a KKE-régióban 100-150 bázisponttal magasabbak, mint a nyugat-európai piacok mélypontja és 300-350 bázisponttal magasabbak, mint a nyugat-európai piacok aranyéveiben realizált hozamszintek - fűzte hozzá a vezető a portfolio.hu fóruma előtt.
„A TriGranit a régió hét országában van jelen, ami lehetőséget teremt nekünk a diverzifikációra, vagyis az a tény, hogy egyszerre jelen vagyunk ezeken a piacokon, jelentősen csökkenti a kockázatainkat. Egy regionális cégnek sokkal jobbak a túlélési esélyei, mint egy olyannak, amelyik csak egy országban van jelen” – hangsúlyozta Török Árpád.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.