A beruházásokat az önkormányzatok a Környezet és Energia Operatív Program keretéből elnyert pénzből finanszírozzák 15...
A beruházásokat az önkormányzatok a Környezet és Energia Operatív Program keretéből elnyert pénzből finanszírozzák 15 százalékos önerővel. Tizenegy településen már megkezdődött a kivitelezés, és a közbeszerzési eljárások befejezése után a többi városban és községben is kezdődhetnek a munkálatok.
A megyei víztgazdálkodási társaság 66 önkormányzat tulajdonában van, és a Békés megyei települések 90 százalékán nyújt szolgáltatást. A beruházások után az elvezetett és tisztított szennyvíz mennyisége több mint tíz százalékkal nő.
A legnagyobb - csaknem 15 milliárd forintos - fejlesztés Békéscsabán lesz. A munkálatok befejezése után, várhatóan 2013-ban százszázalékos lesz a csatornázottság a városban. Orosháza önkormányzata ötmilliárd forint vissza nem térítendő EU-támogatást nyert a szennyvíz-elvezetési és -kezelési rendszer kiépítésére, a hálózatra további 3200 ingatlan csatlakozhat majd. Tótkomlós több mint kétmilliárdot fordíthat szennyvízberuházásra, Körösladány, Füzesgyarmat és Gádoros pedig 1,7 és 1,8 milliárd közötti összeget.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.