Noha tartósabb lehet, az ára miatt kevesebben választják a hagyományos tölgyfa parkettákat.
Noha tartósabb lehet, az ára miatt kevesebben választják a hagyományos tölgyfa parkettákat. A szakemberek szerint a laminált padlónak van sikere, főleg az ára miatt.
A parketta lehet laminált parketta is, vagy akár szalagparketta is. Fontos szempont a parketta vastagsága, kopásállósága. Laminált parketta esetén ezt a csomagoláson szabvány szerinti Din:1-2-3 számokkal jelzik. Ez azt jelenti, hogy hová ajánlja a gyártó a parkettát elhelyezni. Természetesen minél magasabb a szám, annál erősebb a felülete a parkettának. Kis kitérőt tegyünk a parketta karcállóságára. Minél erősebb a parketta felülete annál magasabb (AC) jelöléssel látják el. Számozása 1-től 5-ig van - hívta fel a figyelmet Vida Ferenc építőipari szakértő.
A laminált parketta 900 Ft és 6000 Ft között vásárolható meg. "A 6mm-es lapok megvásárlását, lerakását nem ajánlom, személyes tapasztalataim alapján. Bővebb tájékoztatásért kérem forduljon hozzám: szalagparketta, lamináltparketta, lerakási ára megközelítőleg 1000 – 1500 Ft között mozog." - fűzte hozzá a szakértő.
Tapasztalatunk szerint a munka elvégzése nem követel nagyobb szaktudást, viszont célszerszámok szükségesek az elvégzéséhez. A parketta vásárlása előtt, érdemes kikérni szakember véleményét a felhasználás igénybevételével kapcsolatban. Vagyis ő az, aki az igényeknek megfelelően meghatározhatja például, hogy melyik helisélgbe milyen típusú és vastagságú burkolat a legjobb.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.