A CIB Bank Zrt. felszámolási eljárást kezdeményezett az önkormányzati tulajdonú DVG Zrt.-vel szemben.
A CIB Bank Zrt. felszámolási eljárást kezdeményezett az önkormányzati tulajdonú DVG Zrt.-vel szemben. Dunaújváros vezetői azonnal védelem alá helyezték a céget a vízi- és távhőközművekkel. A bank kérelmét azzal indokolta, hogy több fizetési felszólítást küldött a DVG-nek, amit az nem is vitatott, de a tartozását nem fizette meg, s kérte a DVG fizetésképtelenségének megállapítását és felszámolását - közölte a dh-online.hu.
A város vagyonkezelője és a CIB pénzügyi kapcsolata 2003. május 6-án kezdődött, amikor a DVG 300 millió forintos folyószámlahitel-szerződést kötött a bankkal, a működéséhez szükséges forgóeszközök finanszírozására. A felek többször módosították a hitelkeret összegét, legutóbb 2010 júniusában, 270 millió forintra, a lejáratot pedig 2011. február 28-ra.
A szerződésnek több biztosítéka volt, a DVG Zrt. 2005. április 26-án kelt szerződésben hozzájárult a tulajdonát képező Papírgyári út 11, és a Semmelweis utca 5 alatti ingatlanokra történő jelzálogjog bejegyzéshez, 550 millió forint erejéig. Abban az évben közjegyzői okiratban foglalt, vagyont terhelő keretbiztosítéki zálogszerződést is kötöttek egymással, amelyben zálogjogot alapítottak a CIB javára első zálogjogi ranghelyen, 500 millió forint értékben az említett ingatlanokra, amelyek vagyonkönyvi értéke a zálogszerződés 2007 szeptemberi módosításakor 2 milliárd 762 millió 792 ezer forint volt.
A CIB tavaly januárban ajánlatot tett a pénzügyi gondokkal küzdő DVG Zrt.-nek a folyószámlahitel kiváltására, ám az nem fogadta el a felkínált lehetőséget, mert a hitel egy éven belüli visszafizetésére nem láttak lehetőséget. Időt akartak nyerni, újratárgyalni a szerződést, ám erre a bank már nem adott lehetőséget. Tavaly március 8-ra datálódik a CIB első fizetési felszólítása, majd a levélváltások és DVG-s megoldások keresése után az utolsó tavaly decemberi. Ez után nem egészen egy hónappal kezdeményezte a bank a felszámolást.
Egyre jobban megérheti inkább eltárolni a napelemmel megtermelt áramot
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.